Skitouring jako jedna z modnych i ciekawszych rodzajów narciarskiego sportu

Skitouring jako jedna z modnych i ciekawszych rodzajów narciarskiego sportu

Prędkimi krokami przybliża się zima, raj dla narciarzy. Gospodarze przewyższają się w przygotowaniach tras narciarskich, a narciarze wyciągają swoje deski i zastanawiają się jakie trasy wybierać.
Skitouring to jedna z kultowych i ciekawszych rodzajów narciarskiego sportu.

ślub

Autor: sbamueller
Źródło: http://www.flickr.com
To złączenie włóczęgi po górach i klasycznego zjazdu. Ski touring to stara odmiana narciarstwa, jednak niedawno odkryta na nowo.

Gdy dowiadujesz się o zawierającej fascynującą Ciebie treść nowej stronie, to najpierw zweryfikuj info odnośnie źródeł, z których czerpie ona informacje.

Narty do ski touringu są wyposażone w foki, czyli podkładki zapobiegające zsuwaniu się w czasie podchodzenia. Narty te nie hamują poruszania do przodu, zapobiegają zaś przesuwaniu się desek do tyłu. A po podejściu, foki chowa się i można zjeżdżać w dół. Ski touringu najodpowiedniej posmakować wcześniej w gromadzie, z nauczycielem. Najprzyjemniejsze jest złączenie nart i wspinania i przemieszczanie się na nartach przez góry, z dala od cywilizacji.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z rosnącą wziętością narciarstwa poczęły powstawać pierwsze firmy wyrabiające narty na znaczną skalę. Choć w zasadzie większa część tych biznesów była zawiązywana przez lokalnych biznesmenów, na przestrzeni lat większość z nich nieraz zmieniała właścicieli. Narty K2 to rzeczywiste cacko docenione złotym orderem w kategorii Snow Style. Ale również na stoku spisuje się nadzwyczaj dobrze, wyjątkowo uznana za trzymanie krawędzi i prowadzenie podczas jazdy w skręcie, zarówno długim jak i krótkim.
Aby okres spędzony na nartach kwalifikował się do udanych, powinno się również pomyśleć o właściwym stroju.

Strój powinno się rozpocząć od należytej bielizny termicznej. Nie bez znaczenia jest druga warstwa garderoby, jaka także winna być sporządzona z właściwych materiałów.
Comments are closed.