Czołówki jako potrzebny sprzęt na każdej eskapadzie

Czołówki jako potrzebny sprzęt na każdej eskapadzie

Wielu amatorów sportu posiada w swoim wyposażeniu latarki czołowe. Od pasjonata outdooru, trekkingu, poprzez wspinaczy, cyklistów, biegaczy, po miłośników mniej dynamicznego wypoczynku na łonie natury.

Czołówki wkroczyły już na stałe na wykaz koniecznego sprzętu na każdej eskapadzie, bez względu na cel, długość, czy miejsce.

Łóżko do gabinetu medycznego

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Latarki czołowe posiadają dużą zaletę, albowiem nie musimy ich utrzymywać w rękach, a również intuicyjnie oświetlamy dogłębnie ów kawałek otoczenia, na jaki spoglądamy. Pozwala to na niczym nie skrępowane ruszanie. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest latarka (sprawdź także latarki myśliwskie), jaka ma przeciętną, bądź sporą moc i możliwość regulowania skupienia strumienia oświetlenia. Nie zawsze jest korzystna latarka o sile kilkuset lumenów, albowiem będzie to prowadziło do prędkiego rozładowania baterii. Są również współczesne latarki czołowe, jakie same dostrajają swą moc w zależności od warunków oświetleniowych. Doskonałym rozwiązaniem jest oddzielny pojemnik na akumulatory, który będzie można przymocować do pasa i doprowadzi on energię do latarki za pomocą przewodu. Przydaje się to w czasie eskapad w zimie, bowiem wówczas baterie przechowywane w cieple, działają znacznie dłużej. Latarka powinna być wytrzymała na deszcz i śnieg. Liczy się również ewentualność zamontowania jej na kasku, jaki jest konieczny w górach.
Podczas eskapad przyda się także nóż bear grylls – .

Jest to zmodernizowana odmiana noża survivalowego, opracowanego we współpracy z propagatorem survivalu Bearem Gryllsem.
Gumowana nasada osadzona na całym trzpieniu ma antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż świetnie przylega do dłoni.
Comments are closed.