Widowiskowość gry w tenisa ziemnego sprawia, że wciąż zasługuje na miano najbardziej renomowanego sportu na świecie.

Widowiskowość gry w tenisa ziemnego sprawia, że wciąż zasługuje na miano najbardziej renomowanego sportu na świecie.

W 1877 roku na kortach Wimbledon w stolicy Wielkiej Brytanii, zapoczątkowany został największy turniej tenisowy na świecie. Z upływem czasu gdy tenis popularyzował się, turnieje zaczęto organizować także na Antypodach, Francji i Stanach Zjednoczonych.

dowiedz się więcej

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Turnieje przeprowadzane rokrocznie na tych czterech kompleksach tenisowych, nazywane turniejami Wielkiego Szlema, są najwyżej cenionymi w tej dziedzinie sportu. Specyfika turnieju wimbledońskiego wynika głównie z tego, że rozgrywa się on na tradycyjnej trawiastej nawierzchni. Turniej wimbledoński nigdy nie budził dyskryminacji rasowej. Oklaskiwało i oklaskuje się tam najwybitniejszych sportowców. Zwraca się również szczególną uwagę i na tych, którzy przyjmują porażkę z godnością.

Wejdź naszą nową witrynę. Tam opublikowaliśmy ciekawe informacje. Prosimy – doczytaj szczegóły (https://dominikkania.pl/sklep/). Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wątki przypadną Ci do gustu.

Wimbledon od wszystkich innych zawodów tenisowych odróżnia również fakt, że wynik na tablicy nie jest pokazywany elektronicznie, lecz jest zapisywany ręcznie, przez pracowników obsługi kompleksu wimbledońskiego. Wimbledon jest w dalszym ciągu również niezmiennie turniejem, w którym na polu gry bezwzględnie obowiązuje biały strój, co bierze się z szacunku do tradycji tenisa białego, pozbawionego przemocy i stronniczości sportu.

Tenis ziemny jaki oglądamy obecnie – dawniej ogólnie uznawany za sport zarezerwowany dla grających fair-play, poruszających się po korcie w nienagannych długich spodniach i koszulkach, uległ licznym przeobrażeniom i rozwijał się w różnych kierunkach. Dziś nie stosuje się już ciężkich drewnianych rakiet i piłek obszytych flanelowymi poszewkami. Sprzęt do gry w tenisa podlega bez przerwy modyfikacjom (przeczytaj na ten temat na

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Producenci rakiet mają świadomość, że o sukcesach oraz bezpieczeństwie tenisistów decyduje wiele uwarunkowań. W typowych rakietach unowocześnia się naciągi tenisowe, rozmiar uchwytu, ciężar rakiety, wyważenie. Nieprawidłowy dobór któregoś z tych parametrów może skutkować urazami i kontuzjami. Ewoluował także strój do gry w tenisa.

Współcześnie w tej dziedzinie panuje prawdziwa swoboda. Od tradycyjnych bawełnianych koszulek z kołnierzykiem po nowoczesne koszulki z syntetycznych włókien bez rękawów. W przypadku spodenek także panuje duża dowolność w doborze materiału, długości i koloru. Panie najczęściej ubierają się z dużym wdziękiem i ciekawie. Choć zdarza się, że czasem są awangardowe i kontrowersyjne.

Comments are closed.