W obecnych czasach wiele przedszkolaków oraz uczniów nazbyt wiele czasu spędza przed komputerem – rodzice powinni jakoś z tym wygrać

W obecnych czasach wiele przedszkolaków oraz uczniów nazbyt wiele czasu spędza przed komputerem – rodzice powinni jakoś z tym wygrać

Nastały czasy, kiedy rodzice nie są zmuszeni już niemal siłą ściągać dzieci na obiad z podwórka, ponieważ te bawiły się tam z rówieśnikami. Obecnie maluchy wolą na okrągło siedzieć z tabletem i grać.

To za pomocą internetu komunikują się z kolegami, a podwórkowe gry powoli umierają – są reliktami poprzedniej epoki.
sternik

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
obozy jeździeckie
Dzisiaj misją rodziców nierzadko wydaje się być zainteresowanie szkraba innymi atrakcjami, tak by chciał odejść od komputera. Mamy szansę zaciekawić naszego malucha różnego rodzaju lekcjami pozaszkolnymi. Na przykład może być to jeździectwo. Maluch może pokochać konie miłością totalną i chcieć spędzać większość dnia w stadninie. Będzie to dobra informacja, gdyż nie będzie ciągle grał na komputerze i regularnie będzie przebywać na zewnątrz. Toteż z miłości do zwierząt wynikną tylko plusy.
Rewelacyjnym pomysłem będą także obozy jeździeckie.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to odnośnie do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły tutaj.

Mamy możliwość posłać na nie nasze dziecko, gdy będzie już odrobinę starsze. Wówczas może wybrać się na przykład na kilkanaście dni w czasie wakacji. Jeżeli mu się spodoba, to prawdopodobnie będzie już częstym bywalcem takich obozów. Na takich wyjazdach pewnie będzie się dobrze czuć, ponieważ będą go otaczać rówieśnicy, którzy mają takie samo hobby.

Toteż będzie to obiecujący początek do rozmów oraz zawierania nowych przyjaźni. I na obozie jeździeckim będzie w stanie prawie cały czas być ze zwierzętami. Opiekować się nimi, karmić i ulepszać sztukę jeździecką.
Comments are closed.