Wakacje w Turcji

Wakacje w Turcji

Jeśli kogoś interesują słoneczne wakacje to Turcja jest odpowiednim miejscem. Jest tam pod dostatkiem ciepłych wód, piaszczystych plaż i przepięknych widoków. Ale przed wyborem miejsca powinno się przeanalizować kilka szczegółów. Jakie miasto wybrać? Potrzebujemy kurortu z basenem, czy wybierzemy słoną wodę w morzu. Można także skorzystać z opinii ludzi, którzy wrócili z wycieczki.

Rodzina na wakacjach

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Istnieje wiele for internetowych poświęconych tylko temu tematowi. A jeśli miejsce jest już pewne przyjdzie czas na przygotowania.

Ważne informacjeGdy rozpoczynamy już wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday kraina ta powinna stać przed nami otworem. Warto wiedzieć przykładowo, że bez większego kłopotu powinniśmy porozumieć się tam w języku angielskim. Zaskoczeniem może być fakt, że usłyszeć można tam także zwroty w języku polskim, ponieważ jest tam dużo rodaków. Po Turcji, ze względu na cenę, najlepiej podróżować koleją. Wartym sprawdzenia jest także to, czy w propozycji hoteli nie ma busów dla gości. Niekiedy jest to w ofercie, ze względu na bardzo oddalone hotele. By dbać o swoje bezpieczeństwo, przed wyjazdem powinno się ubezpieczyć. W pierwszej kolejności chodzi o koszty leczenia mimo tego, że jedynym najczęściej pojawiającym się problemem są kłopoty żołądkowe. Aby się od tego ustrzec powinno się spożywać wodę tylko z plastikowych butelek.

turkey, holiday i turkey

Autor: canonim
Źródło: http://www.flickr.com

BezpieczeństwoJeżeli chodzi o wczasy i hotele Turcja – https://coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Turcja:3 – uznawana jest za dość bezpieczne miejsce. Jednak, jak wszędzie, turysta może być zagrożony. Dlatego należy zastosować normalne środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura turystycznego (zobacz). Pilnowanie rzeczy osobistych i wartościowych, brak spacerów po całkowicie pobocznych, nieznanych częściach miasta. Ze względu na wierzenia, które są tam dużo mocniej przestrzegane, kobietom grozi mniejsze niebezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać, że istnieje tam duża segregacja płciowa. Dlatego samotnie spacerująca kobieta może nie opędzić się od zaczepek. Istotną informacją jest także to, by wymieniać pieniądze już w Turcji. Na miejscu są bowiem najkorzystniejsze kursy walut.

Comments are closed.