Co powinieneś się dowiedzieć zanim zaczniesz trenować grę w tenisa?

Co powinieneś się dowiedzieć zanim zaczniesz trenować grę w tenisa?

Tenis ma zaskakującą długą, sięgającą czasów średniowiecza historię. Sport ten niezwykle szybko stał się popularny na terenie całego kontynentu europejskiego. Dzisiaj także jest sportem bardzo popularnym i chociaż kiedyś nazywano go grą królewską nie jest dzisiaj dostępny tylko dla elit.

Aby zacząć grać w tenisa, potrzebny jest odpowiedni sprzęt: piłki do tenisa, rakieta tenisowa, odpowiednie buty. Piłki do tenisa są tak samo znaczące, jak solidne buty tenisowe i rakieta. Specjalne przepisy regulują jaką barwę powinny mieć piłki do tenisa, średnicę i ciężar. Do gry w tenisa należy używać wyłącznie piłek mających żółty lub lonsdale polo biały kolor. Jeśli chodzi o ich ciężar, to nie może on przekraczać 58, 5 grama. Natomiast maksymalna akceptowalna średnica piłek do tenisa wynosi 6,67 centymetrów.

Do przeszłości odeszły czasy, kiedy na korcie zobaczyć można było zawodników jedynie w białych strojach. Obecnie standardowe są barwne stroje tenisowe. Na biało ubranych zawodników zobaczyć można tylko na meczach, które odbywają się na kortach Wimbledonu – jednej z dzielnic Londynu. Zaczynając grę w tenisa, trzeba zastanowić się nad wyborem doskonałych butów – kup sobie profesjonalną piłkę do tenisa. Buty do tenisa muszą mieć przede wszystkim głęboki bieżnik, który zapobiegnie ślizganiu się podczas gry.

zerknij na stronę Novasport

Autor: K.M. Klemencic
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie gry w tenisa obowiązują rzecz jasna konkretne przepisy, które określają nie tylko zasady gry, wymiary piłek tenisowych, ale również wymiary kortu. Mecze tenisowe rozgrywane są na korcie ziemnym, którego długość wynosi 23,77 metrów, a szerokość 8,23 metrów. Środek kortu dzieli się na dwie części siatką , która zawieszona jest na wysokości 91,4 cm. Nauka gry w tenisa wymaga rzecz jasna bardzo dużo cierpliwości.

Każdy początkujący gracz musi się nauczyć, jak prawidłowo pracować nogami, ale też mnóstwa uderzeń i chwytów. Nie warto jednak zrażać się pierwszymi niepowodzeniami. Przy odpowiedniej porcji cierpliwości z pewnością każdemu uda się nauczyć się gry w tenisa. Nawet najbardziej utytułowane gwiazdy tego sportu rozpoczynały swoje ogromne sukcesy od porażek. Tenis jest grą , w którą grać mogą wszyscy, pomaga ukształtować piękną i pozbawioną zbędnego tłuszczyku sylwetkę. To dyscyplina sportowa, która korzystnie wpłynie na całe ciało i ogólną kondycję.
Comments are closed.