Najważniejsze wskazówki dla podróżujących

Najważniejsze wskazówki dla podróżujących

Wszyscy ruszający w podróż samolotem muszą mieć na uwadze wszystkie swoje prawa oraz obowiązki. Należy przed zainicjowaniem wycieczki zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi danymi. Wtedy łatwo jest domagać się przykładowo odszkodowania w przypadku anulowanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, decyduje każda linia lotnicza.

samolot na pasie startowym

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawiają się jednak generalne założenia, które są takie same dla wszystkich latających, pewne ogólne prawa pasażera Jest to m.in. prawo do urlopu w prawie medycznym do opieki w sytuacji anulowania lotu, odmowy przyjęcia na pokład samolotu, jak i długiego opóźnienia lotu.

Jeśli tego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis (https://magdalenagrzeskowiak.pl/), który bez wątpliwości również przypadnie Ci do gustu!

Wówczas przewoźnik jest zobowiązany nieodpłatnie zapewnić wszystkim poszkodowanym pasażerom pożywienie i napoje, dwie rozmowy telefoniczne, jak również zakwaterowanie w hotelu i transport w to miejsce. Użyteczne informacje odnajdziemy na stronach prawnych oraz w serwisie danego przewoźnika.

Użyteczne dane odnośnie praw i obowiązków podróżujących

Wymienione wyżej, tzw. minimalne prawa pasażerów obowiązują jedynie pasażerów, którzy podróżują w granicach Unii Europejskiej. Obowiązują także te osoby, co wyruszają z lotniska położonego na terytorium Unii do krajów trzecich lub też przylatujących na lotnisko zlokalizowane na terytorium UE z kraju trzeciego przewoźnikiem wspólnotowym. Za odwołany lot odszkodowanie obowiązuje w sytuacji odmowy przyjęcia na pokład wbrew woli pasażera (odszkodowania dla pasażera).

Odmowa przyjęcia pasażera na pokład samolotu powinna być racjonalnie uargumentowana, a przyczyny mogą być następujące: natury zdrowotnej, wymagania związane z bezpieczeństwem lub również niewłaściwe dokumenty pasażerów. W dodatku odwołanie lotu musi być spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, jakich nie da się uniknąć. Może to być zła sytuacja polityczna, warunki meteorologiczne, które uniemożliwiają bezpieczną podróż, lecz i nieoczekiwane wady samolotu. W każdym takim przypadku można liczyć na profesjonalną pomoc oraz opiekę przewoźnika, jaki dba o komfort wszystkich podróżujących danymi liniami lotniczymi.
Comments are closed.