Jak dobrać najlepszą piłkę do tenisa?

Jak dobrać najlepszą piłkę do tenisa?

Wiele osób nie docenia wagi piłek do tenisa. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonaliści używają nowych piłek prawie przy każdej okazji. Trenują takimi, aby w celu przystosowania się do nich i wiedzieć jak ich użyć, kiedy zaczyna się mecz. Gracze pierwszy raz wymieniają piłki do tenisa już po 7 gemie meczu, a później czynią tak konsekwentnie co 9 kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo istotny jest cały ten proces.

Więcej tutaj

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Piłki do tenisa dzielimy na 2 główne kategorie – piłki bezciśnieniowe i piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe posiadają grubszy gumowy środek i zachowują poprawną jakość odbicia, dlatego używa się ich przez dłuższy czas.Główna charakterystyka tych piłek to zauważalna twardość oraz ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest utrudniona.Taki wybór to wspaniałe rozwiązanie na treningi tudzież dla amatora. Piłki te kupuje się w wiadrze lub w worku.Piłki ciśnieniowe są bardziej lekkie i miękkie, zatem w przeciwieństwie do omawianych wcześniej piłek, gracz odczuwa wyraźną przyjemność z gry, z powodu dobrej kontroli uderzeń. Piłki te winny być używane stale, ponieważ każdy dzień to strata ciśnienia, a co za tym idzie niższy kozioł piłki i brak komfortowej gry.To wspaniałe rozwiązanie dla osoby grającej regularnie albo profesjonalnie. Piłki pakowane są po 3 albo 4 sztuki w specjalistycznym pojemniku, a po jego otwarcie powinno się usłyszeć charakterystyczny dźwięk, który jest spowodowany uwolnieniem ciśnienia. Aby sprawdzić czy piłka wciąż nadaje się do grania, podnosi się ją na wysokość 100cali, puszcza i czeka aż się odbije od twardej powierzchni.

Czy szukasz na stronie the north face polska czegoś niezwykle ciekawego? Zachęcamy w takim razie do nowego artykułu. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link.

Jeśli po koźle wzniesie się ona na wysokość 40 cm, to znaczy, że wciąż jest perfekcyjnie napompowana. Dla przeciętnego gracza piłka powinna wystarczyć na rozegranie 6-8 setów (Novasport).

piłka na korcie

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma produkująca piłki posiada w ofercie trzy rodzaje piłek: poziom profesjonalny,mistrzowski i rekreacyjny. Poziom profesjonalny to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na korzystanie z danej marki.Takie piłki zapewniają jakość i solidność na najwyższym poziomie. Poziom mistrzowski to piłki trochę gorsze od wcześniej opisywanych, ale dla większości graczy średnio-zaawansowanych będą bardzo zadawalające. Ostatnio poziom zadedykowany jest dla rekreacyjnych zawodników oraz do treningowego użycia, dlatego tych piłek unika się przy turniejowej grze na punkty.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły w źródle (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/akcesoria-turystyczne/akcesoria-turystyczne-kije-trekkingowe), znajdziesz tam dodatkowe dane.

Istnieje wiele typów piłek tenisowych, ale na decyzję, które wybrać – ma wpływ wiele rzeczy.Dobór nieodpowiednich piłek może mieć tak samo zły wpływ na grę zawodnika jak brak odpowiedniej dla jego umiejętności rakiety.

Comments are closed.