Zwiedź Polskę czyli co interesującego może zaproponować nasz kraj turystom go odwiedzającym.

Zwiedź Polskę czyli co interesującego może zaproponować nasz kraj turystom go odwiedzającym.

Jest takie powiedzenie, że chwali się co mają inni, a swojego nie zna, i będzie w tym dużo racji. Jako świetny przykład posłużą turyści, którzy zachwycają się obcymi krajami, ich kulturą i zabytkami, a zupełnie nie chcą poznać tego, co może zaoferować nasz kraj. A może zaoferować rzeczywiście sporo, o czym przecież można się przekonać, gdy zacznie się go poznawać. Niestety cały czas wielu ludzi woli to, co z zagranicy, nie chce się ani trochę zaangażować w rodzimą turystykę, a na słowa poznaj Polskę reaguje w najlepszym przypadku obojętnością.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

A tak naprawdę w Polsce jest taka ilość ciekawych, wartych obejrzenia miejsc, że na oglądnięcie ich wszystkich mogłoby braknąć urlopu. Co więcej, poza ogólnie znanymi, wymienianymi we wszystkich przewodnikach ciekawostkami można znaleźć mnóstwo miejsc, do jakich nie dociera taka ogromna liczba turystów, a które także będą warte odwiedzenia i oglądnięcia. A docierają do nich jedynie nieliczni, bo reszcie może się nie chcieć lub zwyczajnie nie będą o nich wiedzieć.

Jeśli jednak ktoś zechce się skusić na dokładne zwiedzenie naszego kraju i poznanie jego największych atrakcji, to powinien zaplanować sobie dobrze co i w jakiej kolejności będzie oglądał. Dobrym rozwiązaniem może być rozdzielenie takiego zwiedzania na fragmenty, obejmujące na przykład jeden wybrany region.

Uczciwie zalecam ten serwis (https://www.astorhotel.pl/fun-fitness/wellness/) wszystkim, którzy bez rezultatów szukają artykułów o podobnej problematyce oraz które są równie nietuzinkowe. Kliknij i zobacz!

Wówczas będzie można bardziej szczegółowo zapoznać się z większością atrakcji danego obszaru, w tym także z tymi mniej znanymi.

Plaża i morze, Krynica Morska

Autor: irvken
Źródło: http://www.flickr.com

Można też zwiedzać zaczynając od obejrzenia miejsc najbardziej znanych, przykładowo takich jak Kraków, Warszawa, Wieliczka czy Oświęcim, jakie to miejsca należą do światowego dziedzictwa kulturalnego, a w czasie kolejnych wycieczek poznawać następne atrakcje. W praktyce nie jest ważne, jak się będzie zwiedzać nasz kraj, najważniejsze będzie to, żeby wcielić w życie hasło zobacz Polskę i rzeczywiście poznać to, co nasz kraj ma do zaproponowania. I wtedy nawet przebywając w obcym kraju na wakacjach pamiętać się będzie o tym że żyje się w jednym z ładniejszych krajów na świecie.

Comments are closed.