Dobra piłka do gry w tenisa ziemnego to połowa wygranej.

Dobra piłka do gry w tenisa ziemnego to połowa wygranej.

Biały sport, dawniej powszechnie uważany za konkurencję zarezerwowaną dla panów, biegających po boisku w eleganckich długich spodniach i koszulach, powoli przekształcał się i obecnie zaliczany do najpowszechniejszych sportów dla zawodowych graczy jak i amatorów na całym świecie. Niezaprzeczalnym plusem tenisa ziemnego jest fakt, że może go uprawiać praktycznie każdy, bez względu na wiek czy predyspozycje sprawnościowe. Również sprzęt do gry w tenisa stał się ogólnie dostępny i mniej kosztowny. Wbrew obiegowym opiniom, wybór odpowiedniej rakiety, piłki oraz właściwie skrojonego ubrania posiada spore znaczenie i wydatnie może podwyższyć wygodę grania i tym samym mieć wpływ na wyniki na korcie tenisowym.


– akcersoria do tenisa]

Piłki tenisowe są jednym z istotniejszych, o ile nie najistotniejszych składników gry w tenisa. Istnieje wiele rodzajów piłek, a każdy z nich jest dedykowany osobnej grupie zawodników. Dla doświadczonych zawodników porządna piłka tenisowa jest równie ważna jak doskonała rakieta. Piłki ciśnieniowe posiadają wewnątrz ciśnienie powietrza, dzięki temu zyskują swój wizerunek i sprężynują się od kortu. Piłki tenisowe zawijane są w szczelne pojemniki, puszki, lub wytrzymałe tworzywa. Piłki tenisowe ciśnieniowe są zazwyczaj używane przez graczy zawodowych oraz niewprawionych amatorów. W związku z częstymi odbiciami, dużą siłą odbić oraz rotacją, piłki do tenisa niszczą się na zewnątrz jeszcze nim zdążą stracić wymagane powietrze (piłki do tenisa).

tenis

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Forma piłek tenisowych jest niezwykle istotny podczas meczu. Piłki tenisowe bezciśnieniowe, nie mają wewnątrz podniesionego ciśnienia. Dużo bardziej zniekształcają się podczas odbijaniu. W rzeczywistości oznacza to, że podczas treningu, piłka może zdawać się cięższa i twardsza, ale jeśli odbija się w nią z ogromną siłą, to piłka zamiast lecieć szybciej, znacznie zwolni. Pozytywną stroną piłek bezciśnieniowych jest fakt, że przy każdorazowym uderzeniu nie tracą ciśnienia, który gwarantuje wydajną grę.

Czy masz ochotę na nowe podobnie zajmujące posty? Jeżeli tak, to śpieszymy Cię poinstruować – naciśnij i sprawdź tutaj o wiele więcej.

Są to piłki tenisowe skierowane do nowicjuszy oraz hobbystycznych graczy w tenisa. Piłki te dedykowane są zawodnikom dojrzałym. Z myślą o najmłodszych graczach, sporo producentów zaprojektowało piłki gąbkowe. Są dużo większe od piłek standardowych i są bardzo lekkie.

Comments are closed.