Sprawdzona metoda na rozruch początkującej firmy transportowej

Sprawdzona metoda na rozruch początkującej firmy transportowej

Jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki jest obecnie spedycja. W chwili przystąpienia do Wspólnoty Europejskiej sektor komunikacyjny zyskał na znaczeniu, zwłaszcza iż Polska znajduje się w centrum szlaków handlowych ze wschodu na zachód. Biznesmen stoi czasem przed dylematem – bazować całkiem na własnej flocie czy korzystać też z innych form wsparcia biznesu?

tir

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
Opcji jest parę, zaczynając od wejścia z kimś w spółkę, poprzez leasing bądź też profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych – . To ostatnie rozwiązanie jest doskonałym rozwiązaniem dla firmy w początkowej fazie rozwoju, lub gdy firma nie jest już zupełnie nowa na rynku ale nie ma jeszcze tak ugruntowanej pozycji aby powiększać swój stan posiadania. Wówczas profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych dla jest doskonałym wyborem.
Atutem takowej decyzji jest fakt, że wszelakie sprawy mające związek z ubezpieczeniem organizowane są przez firmę wynajmującą, przedsiębiorca nie ponosi żadnych ponadplanowych wydatków i nie marnuje czasu na szukanie odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej (zobacz więcej w temacie: wypożyczalnia naczep). Zwykle też firmy proponujące profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych mogą wynegocjować lepsze warunki ubezpieczenia, co jest również pozytywne dla firmy zainteresowanej dzierżawą.

Czy masz chęć poznać dodatkowe teksty na prezentowany tutaj temat? Kliknij zatem ten link i przeczytaj więcej porad tutaj (https://www.linde-mh.pl/wozek-widlowy-diesel/) o pokrewnej tematyce.

Ubezpieczenie jest koniecznością, a każdy woli płacić mniej.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie tylko dla młodych przedsiębiorstw profesjonalny wynajmem dzierżawa naczep ciężarowych jest opłacalny. Przez swą elastyczność takie wyjście sprawdza się również wówczas, kiedy jednorazowo mamy do wykonania jakieś nietypowe zlecenie, do zrealizowania którego nieintratne będzie inwestowanie w drogi sprzęt który wykorzystywany byłby okazjonalnie.

W ten sposób zwiększamy swą elastyczność nie narażając firmy na stratę płynności, i dodatkowo zapracujemy sobie na reputację firmy która sprosta nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Przysporzyć nam to może nowych klientów jednocześnie nie obciążając nas zbytnio finansowo. Mało tego zdarza się, że firma dzierżawiącą przy dłuższym czasie trwania układu zaproponuje przykładowo co dwa lata wymianę samochodu na nowy, co w pewnych warunkach może być interesujące.

Comments are closed.