Gdzie można obejrzeć miejsce, o którym śpiewał w przeszłości polski zespół Czerwone Gitary?

Gdzie można obejrzeć miejsce, o którym śpiewał w przeszłości polski zespół Czerwone Gitary?

Proszę, przymknij oczy i przypomnij sobie słowa pewnej piosenki zespołu Czerwone Gitary: „morza odgłos, ptaków śpiew, złocista okolica pośród drzew”. Czy imaginujesz już to sobie? W tamtym miejscu musi być ślicznie, prawda? Tę piosenkę musieli pamiętać obywatele odpowiedzialni za otoczenie w takich okolicznościach jakiegoś uzdrowiska.

marina - bieganie

Autor: szbluma
Źródło: http://www.flickr.com
górski krajobraz

Autor: Dantes Edmond
Źródło: http://www.flickr.com
W tak ślicznych okolicznościach przyrody funkcjonuje sanatorium Dąbki, w którym leczy się wszystkich cierpiących na dolegliwości układu oddechowego. W sanatorium Dąbki ulgę znajdą także osoby cierpiące na wszelakie alergie. A w jakim miejscu konkretnie mieści się sanatorium Dąbki? Zajmuje ono centralną część Pobrzeża Słowińskiego. Jest tu duża, pełna złotego piasku plaża, na której jest wiele wydm, które porośnięte są sosnami. Wszystko wygląda tak, jakby było wyciągnięte ze wspomnianej piosenki. Południowa część miasteczka sanatorium Dąbki to obszerne jeziorko Bukowo. Obok plaży rozciąga się bardzo długa na 6 km promenada. Sama miejscowość sanatorium Dąbki położona jest w gminie Darłowo.

Prezentowany artykuł jest niesamowicie ciekawy, jednak bez ociągania zobacz też podobny opublikowany tu (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/bali) w innym miejscu post – on również jest godny uwagi.

Obecny tutaj nadmorski klimat niezwykle dobrze wpływa na organizm przebywających tu ludzi.

Uzdrowisko Dąbki to także raj dla rodzin z dziećmi, w tej miejscowości znajdziemy domki letniskowe, niejeden basen a również place zabaw. Uzdrowisko Dąbki jest zbudowane na terenie wolnym od brudu, co niezwykle prawidłowo przyczynia się na ludzi pragnących oddychać nieskazitelnym zdrowym powietrzem.

Uzdrowisko Dąbki to tak naprawdę ciąg różnych ośrodków sanatoryjnych, w jakich wypoczynek mogą odnaleźć ludzie nie tylko narzekający na przypadłości powiązane z systemem oddechowym, lecz również zwykli obywatele oczekujący odpocząć od znojów dnia powszedniego w nieskazitelnym nadmorskim klimacie.
Comments are closed.