Atrakcje Trójmiasta

Atrakcje Trójmiasta

Trójmiasto to szczególny zespół 3 różnych organizmów miejskich scalonych wyjątkowym położeniem nad Zatoką Gdańską a także oddzielonych polodowcowymi wzniesieniami morenowymi od resztki świata.

1000 letni Gdańsk, stolica pomorskiego, o dużych atutach architektonicznych a także kulturowych łączy się z najsłynniejszym kurortem Sopot, który z kolei przez nadmorski bór sąsiaduje z modernistyczną Gdynią. Trzy miasta połączone szybką koleją miejską i wspólną propozycją zakupową, wypoczynkową jak też kulturalną. Doskonale połączone z resztą świata, drogą lądową, powietrzną i wodną, oferuje szereg atrakcji a także niepowtarzalny klimat. Trójmiasto jest to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych a także przemysłowych w Polsce, lecz zdecydowanie najważniejszą rolę gra tutaj turystyka, ponieważ rejon ten należy do najciekawszych pod względem krajoznawczym obszarów naszego kraju.

Port Władysławowo

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego lata Trójmiasto zalewa strumień oczekujących słoneczka i nadbałtyckich, piaszczystych plaż przybyszów z najodleglejszych zakątków kraju, chociaż i zagraniczni turyści nie są w tym miejscu rzadkością. Gdańsk na całym globie słynie ze swej ślicznej architektury, ciekawej historii oraz wielkiego bogactwa. Największy skarb Bałtyku – cudny Bursztyn łączony jest dokładnie z tym miastem, a śliczne bursztynowe ozdoby spotykamy w Gdańsku niemal na każdym kroku. Gdynia to istotny port bałtycki a także nowoczesne miasto, pozbawione być może uroku innych, małych nadbałtyckich mieścinek, za to proponujące wiele interesujących atrakcji.

To tutaj, oprócz ślicznych łajb jak też skromnych łódek ujrzymy najwspanialsze skalary na świecie – Dar Pomorza, oraz, przy jocie szczęścia Dar Młodzieży, w dalszym ciągu wypływający w rejsy.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Zajrzyj więc do kolejnego zagadnienia i czytaj hotel dla dzieci do woli o interesujących Cię sprawach.

Warto tutaj spędzić Sylwester (oceń sylwester w agroturystyce z stajniaiskra.pl/) Gdynia bowiem to naprawdę ładne miasto.

Comments are closed.