Skarpety jako składnik odzieży

Skarpety jako składnik odzieży

Skarpety to część konfekcji, który nierzadko jest bagatelizowany. Podczas doboru skarpet najistotniejsze co musimy wziąć pod uwagę to skład materiałowy skarpety.

To przede wszystkim od niego zależy to, jak skarpetka będzie zachowywać się w trakcie użytkowania.
apartamenty

Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland
Skarpety producent proponuje z różnych towarów (Unipex – oferta skarpet frotte). Trzeba je tak dopasować, żeby stopa miała pełny komfort przez dużo godzin. Stosowny dobór skarpetek do rodzaju aktywności, również aury potrafi w dużym stopniu poprawić własny komfort. Wełna (zobacz ofertę wełny parzonej) to nadzwyczaj naturalny, oraz jeden z najcieplejszych materiałów, z jakich wytwarza się skarpety. Wchłania wilgoć, dzięki temu wysycha zdecydowanie wolniej niż tworzywa syntetyczne. Wielu producentów do wytwórczości najlepszej jakości skarpet wykorzystuje wełnę z merynosów, jaka okazuje wyraźnie lepsze cechy termoizolacyjne, ponadto takiego typu skarpety są lżejsze, nie drażnią skóry, oraz całkowicie oddychają.
Skarpetki o typowej grubości przeznaczone są do użytku w sezonie wiosennym, również jesiennym. Lekkie skarpety są znakomite na lato (producent skarpet). Wspaniale przydają się także do każdego rodzaju ćwiczeń aerobowych. Zasadniczym zadaniem owego typu skarpetek jest odprowadzanie wilgoci.
odzież - wizerunek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpety frotte zakłada się jedynie i wyłącznie do sportowych ubiorów i butów, na siłownię. Dzięki wdrożeniu nowoczesnych przędz skarpety są bardzo trwałe, komfortowe, również odporne na przecieranie.

Komfort noszenia podnoszą nowoczesne ściągacze, oraz użyte całkiem płaskie szwy.
Odpowiednio dobrane skarpetki nie tylko ochronią stopy przed otarciami, lecz również gwarantują im wygodę przez cały dzień.
Comments are closed.