W jaki sposób nasi projektanci ratują wizerunek kobiet mających mniej idealne kształty

W jaki sposób nasi projektanci ratują wizerunek kobiet mających mniej idealne kształty

Rodzinne imprezy to czas, gdy nie widziani od dawna krewni będą się spotykać po to, by przeżyć wspólnie wydarzenia rodzinne. Spotykają się więc na ślubach, chrzcinach oraz stypach.

gorset

Autor: Jae Storer
Źródło: http://www.flickr.com
I oczywiście jest to świetna okazja na to, by jakoś skomentować prezencję każdej ukochanej kuzynki i ciotki, bo w końcu przez wiele miesięcy tak bardzo się pozmieniały. Nie dziwi więc, że stroje na te ważne uroczystości są wybierane z dużą starannością. I nie chodzi tu jedynie o uszanowanie znaczenia wydarzenia i zaakcentowanie swojego podejścia z tym związanego. Istotniejsza będzie główna zasada, żeby nie dać innym powodów do plotek. Majętne kobiety zakładają nową suknię, najlepiej od znanego projektanta.

Jedyną zasadą jest co najwyżej dobranie koloru zgodnie z tradycją, czyli na dekoracje ślubne bielsko biała nie ubiera się białej sukienki, zaś na pogrzeb najlepiej ubrać się w czerni. Oprócz tego pełna dowolność fasonów i stylów. Kobiety o nieskazitelnej figurze także nie muszą przejmować się żadnymi komentarzami. Nawet jeśli ich strój nie ma metki znanego krawca to negatywne opinie mogą być co najwyżej podyktowane zazdrością o figurę. Dużo mniej korzystną sytuację będą mieć kobiety puszyste. W sklepach oferujących typowe sukienki na wesele duże rozmiary nie będą raczej możliwe do dostania. Z jakiegoś powodu ktoś założył, że wszyscy są piękni, młodzi i noszą rozmiar 38.

Kobieta z różową torebką

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście ze wsparciem nadchodzi coraz więcej butików rodzimych projektantów mniejszej rangi, którzy dostrzegają potrzebę ubierania osób o nieco innej figurze. Tu znaleźć można eleganckie i niebanalne wzory kreacji szytych w małej ilości egzemplarzy i równocześnie w pełnym zestawieniu rozmiarów. Na miejscu będzie również istnieć możliwość dopasowania indywidualnie w taki sposób, aby prezentowała się jeszcze lepiej. Sukienki projektuje się w taki sposób, że z powodzeniem ukryją niedoskonałości figury, eksponując zaś posiadane walory. Są na przykład piękne sukienki wyszczuplające brzuch, albo kombinezony które będą okrywać nadmiarowe fałdki w luźnych fragmentach tkaniny.
Comments are closed.