W jaki sposób współcześnie prawidłowo przygotować swoje dziecko do istotnej dla niego uroczystości Pierwszej Komunii Świętej?

W jaki sposób współcześnie prawidłowo przygotować swoje dziecko do istotnej dla niego uroczystości Pierwszej Komunii Świętej?

Jednym z największych przeżyć w życiu dziecka jest uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, ponieważ maluch znajduje się w centrum zainteresowania.

i komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Rolą rodzica jest odpowiednie przygotowanie malucha do uczestnictwa w sakramencie. Oczywiście, poza sferą duchową pozostaje też kwestia skompletowania schludnego ubioru. Dzisiaj w większości parafii wykorzystywane są alby, czyli proste stroje w białym kolorze, posiadające niewielkie zdobienia. Inny kolor zdobień jest wybierany w przypadku chłopców, a inny dla dziewcząt. Alby zapewniają, że w dniu wielkiego święta każdy maluch będzie wyglądał w ten sam sposób, nikt nie będzie się wyróżniał i tym samym czuł lepiej lub gorzej. Ponadto trzeba pamiętać, że identyczne stroje ułatwiają dzieciom skupienie się na sakramencie, a nie porównywanie swojego wyglądu z wyglądem innych maluchów.

Zdarza się jednak, że w niektórych parafiach dziewczynki mogą założyć suknie komunijne a chłopcy garnitury. W przypadku ograniczonych funduszy, można zdecydować się na zakup używanej alby lub sukienki. W Internecie można znaleźć sporo aukcji ubrań komunijnych lub sklepów takich jak Ubiory Komunijne, wobec tego każda osoba będzie mogła wybrać ofertę odpowiadającą jej oczekiwaniom. Uzupełnieniem stylizacji dziewczynki, bez względu czy ma na sobie suknie bądź albę, są wianki komunijne. Mogą one zostać zrobione z kwiatów sztucznych albo żywych. Dziś coraz większą popularnością odznaczają się wianki z żywych kwiatów, które są modne też wśród Panien Młodych, jako że mają ogromny urok.

Jeżeli zaprezentowane tutaj informacje są według Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/nie-zdefiniowana-funkcja-maksimum-w-wyrazeniu-jak-sobie-z-tym-poradzic/) również znajdziesz coś ciekawego.

Dziewczynkom najczęściej daje się na dodatek skromny bukiecik kwiatków.

dodatki komunijne

Autor: Raúl Hernández González
Źródło: http://www.flickr.com

Ewentualnie, jeżeli dziewczynka będzie nosiła wianek z kwiatów, takie same kwiaty można wykorzystać do zrobienia bukietu. Znakomitym wyborem są skromne, naturalne kwiatki, które podkreślają niewinność dzieci i będą prawdziwą ozdobą całej stylizacji. Przykładowe wianki zobaczysz na:

Rodzice powinni wytłumaczyć dzieciom, że w czasie Pierwszej Komunii najważniejszy jest sam sakrament. Niestety, dzisiaj czasem na pierwszy plan wysuwa się przyjęcie komunijne i otrzymywane prezenty. To zadaniem rodziców jest uświadomienie pociech, że cała otoczka komunii jest wyłącznie dekoracją. Ich postawa decyduje w ogromnej mierze o tym, w jaki sposób dziecko będzie traktowało całą uroczystość.

Comments are closed.