Aktywność fizyczna, jak ją pokochać?

Aktywność fizyczna, jak ją pokochać?

Spora część współczesnych rodziców wspomina czasy, kiedy ich wielkim pragnieniem było posiadanie roweru, łyżew lub wrotek. Zdobycie nie tylko sprzętu sportowego, ale nawet odpowiedniego do ćwiczeń stroju, wymagało często nie lada wytrwałości. Współcześnie na rynku nie brakuje akcesoriów niezbędnych do uprawiania sportu, lecz czymś coraz rzadziej spotykana jest motywacja naszych pociech do aktywności fizycznej. Najmłodsi coraz więcej czasu spędzają przed monitorem, a rodzice zadają sobie pytanie, w jaki sposób skłonić dziecko czy nastolatka do aktywności wykraczającej poza świat wirtualny.

więcej informacji

Autor: kaythaney
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić by zachęcić dzieci do ruchu? Należy mieć dobry pomysł i tyle. Najlepiej zacząć od biegania, gdyż bieganie jest naturalną i odpowiednią formą ruchu dla dzieci. Miejmy na uwadze jednak, iż poważniejsze treningi możemy wdrożyć dopiero po okresie dojrzewania. Choć w każdym wieku warto wiedzieć jak biegać, by nie zrobić sobie krzywdy. Najważniejsze jest tętno spoczynkowe, w skrócie: obraz wytrenowania organizmu. Jeżeli nie jest nam obca aktywność fizyczna – pulsometr wskazuje niższe tętno – ciekawa strona. A wiedzmy, że im wolniej bije nasze serce, tym większa szansa na długowieczność. Wiedząc jakie posiadamy tętno, jesteśmy w stanie kontrolować codziennie stan organizmu i odpowiednio dopasowywać intensywność treningów.

aktywność

Autor: Apteka-zdrowie.eu
Źródło: www.apteka-zdrowie.eu

Każda najmniejsza aktywność ruchowa jest dobra, a jeśli dodatkowo wiąże się ze wspaniałą zabawą, łączymy przyjemne z pożytecznym. Porcję ruchu oraz dużo emocji dostarczy i dzieciom i rodzicom stół do cymbergaja.

Nowa witryna, która zawiera newsy na poniższy temat pozwoli Ci pogłębić wiedzę. To istotne, więc idź tutaj stadnina warszawa i dowiedz się więcej treści.

Cymbergaj wyrabia refleks, uczy zręczności i zachęca do wspólnej zabawy. Spisuje się o każdej porze roku, dlatego nie zaskakuje fakt, że gra cieszy się stale tak ogromnym powodzeniem.

Jedno należy mieć na uwadze: gdy spędzamy czas wolny w fotelu, z pilotem w dłoni, istnieje marna nadzieja na wychowanie dziecka, dla którego sport będzie pełnił istotną rolę w życiu. Nie pozwólmy na to.
Comments are closed.