Kto oraz na jakich warunkach może otrzymać skierowanie do sanatorium?

Kto oraz na jakich warunkach może otrzymać skierowanie do sanatorium?

Przebywanie w uzdrowisku wiąże się dla kuracjusza z sumptami. Ponosi on część wydatków związanych z wiktem a także zakwaterowaniem. Sumpty owe nie będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Przebywanie w sanatorium trwa trzy tygodnie.

Leczenie sanatoryjne jest kontynuacją leczenia specjalistycznego albo szpitalnego. Jego zamysłem jest kuracja, leczenie schorzeń przewlekłych jak też szeroko pojęta prewencja. Skierowanie na leczenie sanatoryjne w uzdrowiskowym szpitalu wystawia medyk tzw. ubezpieczenia zdrowotnego, czyli taki, jaki ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie swoich usług w danym roku lub wykonuje pracę w placówce, jaka posiada taką umowę. W wypadku niezbędności kontynuowania terapii w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie może też wystawić doktor zatrudniony w szpitalu, w jakim chory był leczony.

Zaciekawił Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna (https://horyzont.net.pl/wyjazdy-incentive/) także z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Do skierowania musi być dołączona karta informacyjna, mieszcząca niezbędne dane na temat przebiegu choroby. Wystawiając skierowanie na leczenie uzdrowiskowe medyk kieruje się stanem zdrowia chorego, a również wskazaniami argumentującymi odbycie tego rodzaju terapii.

Jeżeli musisz zbadać omawianą tematykę bardziej, wejdź na ten link, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://rd-car.pl/wypozyczalnia-przyczep-lawet-gorzow-wielkopolski/), którą Ci sugerujemy.

Lekarz, który je wystawił, powinien przesłać skierowanie do należytego ze względu na miejsce pobytu pacjenta oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Może to również zrobić sam zainteresowany.

Darłowo

Autor: Kochana Żanci
Źródło: www.flickr.com

W przypadku potwierdzenia skierowania, NFZ powinien określić miejsce (lecz nie konkretną miejscowość, jedynie np. czy ma to być teren górski czy sanatorium nad morzem) a także termin leczenia sanatoryjnego.

Jeżeli jednak stan zdrowia chorego uległ pogorszeniu a wyjazd do uzdrowiska powinien zostać przyśpieszony, to o zmianie terminu wyjazdu na leczenie decyduje medyk specjalista. Dokona on ponownej oceny skierowania.
Comments are closed.