Kto oraz na jakich warunkach może otrzymać skierowanie do sanatorium?

Kto oraz na jakich warunkach może otrzymać skierowanie do sanatorium?

Przebywanie w uzdrowisku wiąże się dla kuracjusza z sumptami. Ponosi on część wydatków związanych z wiktem a także zakwaterowaniem. Sumpty owe nie będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Przebywanie w sanatorium trwa trzy tygodnie.

Leczenie sanatoryjne jest kontynuacją leczenia specjalistycznego albo szpitalnego. Jego zamysłem jest kuracja, leczenie schorzeń przewlekłych jak też szeroko pojęta prewencja. Skierowanie na leczenie sanatoryjne w uzdrowiskowym szpitalu wystawia medyk tzw. ubezpieczenia zdrowotnego, czyli taki, jaki ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie swoich usług w danym roku lub wykonuje pracę w placówce, jaka posiada taką umowę. W wypadku niezbędności kontynuowania terapii w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie może też wystawić doktor zatrudniony w szpitalu, w jakim chory był leczony.

Zaciekawił Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna (https://horyzont.net.pl/wyjazdy-incentive/) także z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Do skierowania musi być dołączona karta informacyjna, mieszcząca niezbędne dane na temat przebiegu choroby. Wystawiając skierowanie na leczenie uzdrowiskowe medyk kieruje się stanem zdrowia chorego, a również wskazaniami argumentującymi odbycie tego rodzaju terapii. Lekarz, który je wystawił, powinien przesłać skierowanie do należytego ze względu na miejsce pobytu pacjenta oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Może to również zrobić sam zainteresowany.

Darłowo

Autor: Kochana Żanci
Źródło: www.flickr.com
W przypadku potwierdzenia skierowania, NFZ powinien określić miejsce (lecz nie konkretną miejscowość, jedynie np. czy ma to być teren górski czy sanatorium nad morzem) a także termin leczenia sanatoryjnego.

Jeżeli jednak stan zdrowia chorego uległ pogorszeniu a wyjazd do uzdrowiska powinien zostać przyśpieszony, to o zmianie terminu wyjazdu na leczenie decyduje medyk specjalista. Dokona on ponownej oceny skierowania.
Comments are closed.