Co interesującego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, na jakim poziomie jest baza noclegowa tym kurorcie

Co interesującego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, na jakim poziomie jest baza noclegowa tym kurorcie

Dolny Śląsk od dawna przyciągał turystów, nie tylko z powodu przepięknej przyrody, lecz również leczniczej oferty. Na Dolnym Śląsku działają bowiem liczne uzdrowiska, z których część z nich posiada nawet sto lat historii.

Z pewnością do takich popularnych miejscowości, niezwykle chętnie wybieranych przez osoby chcące poprawić stan swojego zdrowia, ale też przez normalnych turystów, jest Polanica Zdrój. Obecnie miasteczko to jest zamieszkane przez 7,5 tysiąca stałych mieszkańców, lecz doliczyć do tego należy sporą ilość przyjeżdżających tam corocznie turystów. Położona jest ona na terenie Sudetów, które mimo że nie należą do bardzo wysokich gór, to będą urzekać swoim pięknem, malowniczością i czystością.

Dzięki korzystnym warunkom geograficznym w miejscowości panuje łagodny klimat podgórski, z dość ciepłymi zimami i bardzo słonecznymi latami. Jednak tym, co najbardziej przyciąga turystów, są duże ilości wód mineralnych. To właśnie wody stały się najważniejszym motorem napędowym Polanicy, i wokół nich zbudowano cały okoliczny przemysł uzdrowiskowy i turystyczny.

odsyłam tutaj

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

ma dużo do zaoferowania turystom, zarówno jeżeli chodzi o bazę noclegową, jak i rozmaite atrakcje.

Jeśli po przeanalizowaniu tego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie niesamowicie Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Niewątpliwie największą z atrakcji jest przyroda, pod tym względem okolica jest rzeczywiście niezwykła. Dla aktywnych osób dostępne są liczne baseny, rekreacyjne tereny oraz piesze i rowerowe ścieżki. Jeśli na pobyt się znajdzie jakiś przytulny hotel Polanica Zdrój, to najczęściej będzie tam też można liczyć na jakąś świetlicę ze stołem do piłkarzyków, ping-pongiem albo bilardem, więc nie będzie możliwości narzekania na nudę.

Poza tym w Polanicy znajdują się liczne restauracje i kawiarnie, więc i w tym względzie można całkiem miło spędzić wolne popołudnia. Natomiast co do bazy noclegowej, to ofertę dla turystów mają liczne hotele oraz pensjonaty (np. Villa Alina), lecz sporo jest również prywatnych kwater oraz pokojów. Planując pobyt w tym mieście trzeba pamiętać, że w niektórych okresach roku pensjonat Polanica Zdrój będzie trzeba wcześniej rezerwować, bo tak duża jest liczba gości.
Comments are closed.