Wymień ogumienie, nie czekaj na śnieg

Wymień ogumienie, nie czekaj na śnieg

W Polsce nie ma obowiązku wymiany opon letnich na zimowe, mimo iż w wielu krajach Europy taki nakaz funkcjonuje. Nie zmienia to jednak faktu, że z chwilą nadejścia mroźnych dni, do wulkanizatorów ustawiają się długie kolejki kierowców chcących dokonać wymiany opon letnie na zimowe.

Pierścienie zabezpieczające
Demontaż opon letnich powinien być połączony z kontrolą ich stanu, prawidłową konserwacją a także zabezpieczeniem miejsca w którym będą przechowywane do kolejnego sezonu.

Nie czekaj – czytaj artykuł (www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/volvo/s80), jeżeli zaciekawiły Cię treści tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Pod wskazanym linkiem wyszukasz sporo szczegółów.

Przed założeniem opon zimowych, podobnie trzeba się im wnikliwie przyjrzeć. Szczególną uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika.

Zbyt płytki bieżnik obniża przyczepność i kontrolę nad pojazdem. W Polsce obowiązują przepisy, które zdecydowanie wskazują, iż wysokość bieżnika nie powinna być mniejsza niż 1,6 mm. Eksperci zalecają jednak wymianę ogumienia, jeśli bieżnik ma wysokość minimalną 4 mm, ponieważ w zimie jazda samochodem poniżej takiej wartości może stać się bardzo niebezpieczna.

W samochodach ciężarowych montaż opon, jest czynnością nieco bardziej skomplikowaną, która musi być przeprowadzana przez fachowców. Do tego rodzaju zabiegów niezbędny jest bowiem profesjonalny sprzęt – np. narzędzia przykręcające pierścienie zabezpieczające – zobacz ofertę pierścieni.

Koła są narażone na spore przeciążenia, więc nieodpowiednio przykręcone potrafią odpaść w czasie jazdy. Nie wolno również przykręcić ich zbyt mocno. Przy wykonywaniu tego typu prac samochód (stacja diagnostyczna wrocław) powinien być podniesiony i umocowany w bezpieczny sposób, a zakładanie kół powinno odbywać się precyzyjnie i zgodnie z zaleceniami producenta.

Wypada także zainteresować się, czy opony nie mają niełatwo dostrzegalnych uszkodzeń na bokach, czy powierzchni samego bieżnika. Przed montażem opon dobrze jest dokonać ich wyważenia oraz skontrolować ciśnienie, gdyż ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż zaczniemy odczuwać wibracje na kierownicy. Niełatwo będzie zapanować nad samochodem . Koniecznie sprawdźmy stan wentyli – guma się starzeje i wentyle często wymagają wymiany.

Comments are closed.