Odpowiedni strój oraz wyposażenie do rozrywek w tenisa umożliwi bezpieczeństwo, wygodę i wyśmienitą zabawę

Odpowiedni strój oraz wyposażenie do rozrywek w tenisa umożliwi bezpieczeństwo, wygodę i wyśmienitą zabawę

Osoby grające w tenisa świetnie wiedzą o konieczności poprawnego ubioru i wyposażenia, jeśli wybierają się na korty tenisowe. Buty tenisowe są najistotniejszą częścią stroju u tenisisty.

sprzęt sportowy

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowne buty do tenisa zapewniają bezpieczeństwo, równowagę oraz poczucie komfortu. Tenisista jest narażony na wiele kontuzji, zatem dopasowane, lekkie oraz porządne buty w trakcie rozrywek to podstawa. W związku z tym obuwia powinny posiadać solidną podeszwę, dlatego że tenisista jest w ciągłym biegu i musi dobiegać do piłki. Dlatego buty do tenisa powinny bardzo dobrze trzymać stopę, środek powinien być zaopatrzony w specjalne wkładki z pianki, umożliwić amortyzację i być mocne. Budowa butów powinna zabezpieczać przed kontuzjami, zatem starannie trzymać piętę, ścięgno Achillesa oraz kostkę. Powinny być dostosowane, aby tenisista mógł bez ograniczeń poruszać się i czuć wygodę. Należy także pamiętać, że tenisista jest w stałym ruchu, biega oraz podskakuje, wobec tego buty tenisowe powinny być zaopatrzone w system, który będzie tłumił wstrząsy. Na rynku mamy wiele propozycji naprawdę właściwych butów do tenisa znanych firm, takich jak Adidas, Babolat, Nike, Asics, etc. Należałoby też napisać kilka słów o piłkach do tenisa. Jest tenis stołowy oraz tenis ziemny, wobec tego powinno się rozpoznawać piłki do tenisa. Do tenisa stołowego piłki są wykonane z użyciem celuloidu, o wadzę około 2,7 grama oraz – zalecamy tą stronę – średnicy 4 cm. Tak utworzone piłki dobrze się odbijają.

strona internetowa tutaj

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com
Aczkolwiek do tenisa ziemnego są piłki ciśnieniowe, piłeczki bezciśnieniowe oraz piłeczki gąbczaste. Piłki do tenisa ciśnieniowe wykonane są do rozrywek meczowej, a też do gry szkoleniowej, a piłeczki bezciśnieniowe, przeznaczone są tylko do treningu. Bezciśnieniowa piłeczka odbija się dalej oraz jest cięższa, natomiast odporność tej piłki jest większa niż piłki z ciśnieniem. Jednakże piłeczki gąbczaste opracowane są dla dzieci. Piłeczki gąbczaste są sporo wolniejsze i odbijają się niżej. Jednak wśród piłek ciśnieniowych osiągalne są też piłki dla najmłodszych o zmniejszonym adekwatnie ciśnieniu.
Comments are closed.