Skąd wywodzi się nazwa najbardziej popularnego sportowego okrycia stóp na świecie, zatem adidas originals?

Skąd wywodzi się nazwa najbardziej popularnego sportowego okrycia stóp na świecie, zatem adidas originals?

Czy pamiętasz, iż nazwa chyba najbardziej słynnych butów używanych aktualnie przez zawodników sportowych i miliony m.in. młodych osób, wywodzi się od imienia i nazwiska jednego z braci, którzy w latach 20-tych XX wieku założyli niewielką fabrykę produkującą buty turystyczne?

Człon „adi” to spieszczone imię Adolf, z kolei ostatnie 3 litery to pierwsze litery nazwiska wspomnianych braci Dassler. Bracia ci pokłócili się tak niezwykle, iż drugi brat, Rudolf, założył swoją spółkę o nazwie Ruda, którą przemianowano potem na Puma. Innymi słowy dwóch rodzonych braci stworzyło ok. 100 lat temu 2 olbrzymie i słynne w obecnych czasach na całym świecie spółki: Adidas i Puma. Towarów żadnej z nich nie należy nikomu przedstawiać, ale z drugiej z kolei strony wszakże ich propozycja cały czas się zwiększa. Dla przykładu buty adidas originals to w praktyce cała gama wszelakiego rodzaju obuwia stworzonego dla obojga płci.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wątki odkryjesz w kolejnym bardzo ciekawym tekście.

Przeto także nie bądźmy zdziwieni, jeżeli znajdziemy na jednej półce buty adidas originals damskie w odcieniu niebieskim, a na drugiej buty adidas originals męskie w odcieniu białym.

Oczywiście pojawiają się również buty adidas originals dla dzieci, przykładowo w odcieniu bordowym. Tak czy inaczej wszystkie buty adidas originals wykonane są ze znakomitej klasy materiałów, mają przykładowo: wyściółkę ze sztucznej skóry czy cholewkę z nubuku ze świni.

Adidasy potrafią posiadać podeszwę z gumy, dzięki czemu są bardzo komfortowe i ciche przy bieżącym użytkowaniu. Dlatego jeżeli chcesz mieć dla swojej osoby oraz dla całej swojej rodziny obuwie znakomitej klasy, nie wahaj się, tylko kup buty adidas originals.
Comments are closed.