Buty do tenisa męskie, obuwie do tenisa damskie

Buty do tenisa męskie, obuwie do tenisa damskie

Tenis jest praktykowany na wszystkich kontynentach przez osoby w każdym wieku. W obecnych czasach coraz więcej ludzi stara się wieść zdrowy i sportowy tryb życia. Moda na zgrabną figurę, a przy sposobności doskonała rozrywka na korcie, przyciąga do tenisa coraz więcej kobiet.
Dobór obuwia i ubrania jest kwestią osobistą, która przeważnie jest zależna od kwoty jaką możemy wydać. Dobór butów do gry w tenisa jest tak samo znaczący, jak wybór rakiety.

Wypada wyselekcjonować obuwie, które umożliwia trwałe oparcie stopom, jest komfortowe, miękkie, oraz lekkie. Buty tenisowe damskie winny być prawidłowo dobrane do stopy. Istotne jest również, aby zapewniały silne oparcie w kostce, ponieważ w czasie gry powstają spore obciążenia w tym obszarze. Przy doborze obuwia ważne jest na jakiej nawierzchni będziemy grać, bowiem zróżnicowane jej typy potrzebują doboru stosownego rodzaju podeszew. Na korty ziemne i asfaltowe wyznaczone są buty o podeszwie antypoślizgowej i wytrzymałej na ścieranie – zerknij tutaj. Na korty trawiaste najbardziej odpowiednie będą buty z podeszwą z protektorami. Jeżeli gramy na hali zazwyczaj wymagane jest obuwie z gładką podeszwą. Jeżeli gra się w tenisa często, należałoby wyposażyć się w dwie pary butów.

Sprawdź mój serwis (https://prozoo.pl/sklep/miesa-xl/skora-biala-owinieta-miesem-z-kurczaka-xl-1kg.html)! W nim czeka na Ciebie kolejna świetna porcja najlepszych wpisów na ten temat. Nie zwlekaj!

W razie potrzeby jedne mogą się przewietrzyć, lub wyschnąć. Być może druga para przyda się też do gry na różnych nawierzchniach.

trampki

Autor: Shaun Versey
Źródło: http://www.flickr.com

Z czasem obuwie ulega zniszczeniu, a bieżnik na spodzie ściera się. Trzeba w stosownym czasie pamiętać o wymianie obuwia na nowe.
Wybierając ubranie pamiętajmy, że ma on być przede wszystkim praktyczny i wykonany z właściwego tworzywa – czytaj o firmie Novasport. Tradycyjnie ubiór tenisisty winien być biały. Jednak organizatorzy turniejów w większości odchodzą od tej reguły.
Ubiór męski składa się z koszulki z kołnierzykiem, albo bez, także z szortów, których długość się zmienia. W czasie gry zawodnik powinien posiadać dobrane buty tenisowe męskie.

Strój dla pań to bluzka z kołnierzem lub bez, szorty, lub spódnica, ewentualnie sukienka do tenisa. Aktualnie coraz to więcej zawodniczek w gorące dni woli grę w sukience.
W słoneczne dni nadzwyczaj zasadna jest czapka, bądź daszek, które chronią głowę przed przegrzaniem i ułatwia granie pod słońce.

Comments are closed.