W jaki sposób wybrać perfekcyjny pierścień zaręczynowy?

W jaki sposób wybrać perfekcyjny pierścień zaręczynowy?

Chcąc wyselekcjonować perfekcyjny pierścionek zaręczynowy niezbędne jest podjęcie kilku decyzji, między innymi dotyczących zabarwienia złota, rozmiaru, fasonu, a także typu kamienia.
Warto zwrócić uwagę, jaki kolor precjozów nosi na co dzień ukochana.

Jeżeli Dama preferuje srebro – proponujemy, by pierścień wykonany był w białym złocie, w taki sposób aby współgrał z resztą precjozów. Jeżeli jednakże jest miłośniczką złotej biżuterii, bez wahania możesz wybrać pierścionek – z szafirowym kamieniem – z żółtego złota. Pierścienie z dwukolorowego złota rekomendujemy Paniom bez sprecyzowanych preferencji, co do odcienia biżuterii. Przy doborze fasonu warto kierować uwagę na styl biżuterii wkładanej przez wybrankę serca. W przypadku delikatnej oraz drobnej, sugerujemy dyskretny i elegancki wzór pierścienia. Pierścionek infinity to idealny wybór, który sprawdza się zawsze.

przyjęcie weselne

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com
Dla pań lubiących większą a także bardziej ozdobną biżuterię, dobrym wyborem będzie pierścień posiadający wyszukane, odważne kształty. Może to być fason z jednym kamieniem jak też fantazyjną szyną czy też wielokamieniowy model. Odpowiednie będą też wzory z barwnymi szlachetnymi kamieniami w sąsiedztwie brylantów. Jeśli istnieje takowa możliwość, należy dokładnie zmierzyć wielkość pierścionka noszonego przez wybrankę serca. Najprecyzyjniej będzie zmierzyć wielkość wewnętrzną pierścionka (proszę zwracać uwagę, aby jego szerokość była zbliżona do tego, jaki będzie wyłoniony) z pomocą suwmiarki albo innego narzędzia.

Jeżeli pierścionek nie jest idealnie krągły, pomiaru trzeba dokonać w kilku miejscach. W idealnej sytuacji do salonu trzeba przynieść pierścionek należący do Pani, celem dokładnego pobrania miary.
Comments are closed.