Letnie wypady zagranicę. Gdzie warto się wybrać?

Letnie wypady zagranicę. Gdzie warto się wybrać?

Jeżeli chodzi o wakacyjne typy, Europa ma do zaoferowania całkiem sporo kierunków. Jeżeli ktoś ma ochotę poleżeć nad wodą na pięknych plażach, decyduje się na Bułgarię, Chorwację czy greckie wyspy. Jeśli góry i dużo górskich wędrówek – Szkocję, Słowację czy Czechy. Jeżeli chce zwiedzić zabytki i miejsca historycznie atrakcyjne, decyduje się na Litwę z Wilnem i Lwowem lub Francję. A jak zaplanować wakacje gdy chce się pogodzić to wszystko? Wybrać się do naszych zachodnich sąsiadów.

wysoki autokar

Autor: www.royal.class.Leroy-be – 2014 – Quality – Leroy
Źródło: http://www.flickr.com
W najbliższym sezonie warto uwzględnić Niemcy w planie wakacyjnych wypadów, chociażby weekendowych. Oczywiście, popularna opinia mówi, że Niemcy są drogie, co może być prawdą wówczas, gdy nocujemy w ekskluzywnych hotelach, w których pokój kosztuje majątek (sprawdź inwentaryzacja środków trwałych) i stołujemy się w drogich restauracjach. Ale jeśli zdecydujemy się na korzystniejszą opcję, o nieco mniejszym standardzie albo na couchsurfing i posiłki w różnych restauracjach, mamy sporą szansę spędzić bardzo atrakcyjny urlop w całkiem korzystnej cenie. Kraj ten obfituje we wspaniałe atrakcje i sporo miejsc do zobaczenia. Można zrobić sobie objazdowy plan podróży, robiąc kolejno ”postoje” w większych niemieckich miastach, jak: Berlin, Frankfurt, Monachium, Heidelberg, Dusseldorf i Hamburg. Możemy wykupić taką objazdową wycieczkę w biurze podróży, wówczas hotele, bus (zerknij na ofertę dotyczącą usługi: pronar zabudowa busa serwisowego) do Niemiec, posiłki są już wliczone w cenę, lecz trzeba mieć przy sobie dodatkowe paręset euro na bilety wstępu do muzeów, na wystawy, na zamki i w inne miejsca. Jednak można taki wyjazd zorganizować samodzielnie, czytając wcześniej dane o wartych uwagi miastach i zaklepując sobie noclegi i bilety na bus do Niemiec. Oczywiście przy planowaniu kluczowe jest to, by uwzględnić stolicę Niemiec – Berlin. Mówi się, że Berlin jest miastem, które nigdy nie śpi i jeśli w ciągu dnia zwiedzamy miejsca godne uwagi i zabytki, nocą musimy być we wszystkich najmodniejszych lokalach. Kluby są różnorodne i niezależnie od naszych upodobań na pewno trafimy na coś, co wpisze się w nasz gust. W odróżnieniu od innych stolic w Europie, w Berlinie nie ma obowiązku zamykania lokalu o konkretnej godzinie, więc zabawy bardzo często kończą się bladym świtem.

W ostatnich latach Niemcy rozwinęły także sieć term i salonów spa. Wizytę w takim miejscu także możemy zaplanować. Co więcej, możemy spędzić noc w Tropical Island, co dla wielu turystów jest prawdziwą atrakcją.
Comments are closed.