Zmiany, które zupełnie odmieniają

Zmiany, które zupełnie odmieniają

Współcześnie zmienić wygląd można na rozmaite sposoby, najbardziej jednak spektakularne efekty dają zmiany, które zupełnie odmieniają. Stosuje się tym celu różne triki, jednym z nich jest przedłużanie krótkich włosów. Jeżeli wybieramy się na ważną imprezę albo spotykanie z ludźmi, na których musimy zrobić maksymalnie dobre wrażenie, powinniśmy pomyśleć o przedłużeniu włosów – o ile rzecz jasna swoje własne mamy krótkie.

Przedłużanie realizuje się najczęściej poprzez doczepianie włosów – zwykle cieniutki pasm, które mogą być – zależnie od użytej metody – albo doczepiane do włosów naturalnych za pomocą cieniutkich silikonowych taśm, albo za pomocą małych metalowych obrączek, metalowych tulejek czy też używając wosku. Rzecz jasna metod jest przynajmniej kilka. To jaką zastosujemy zależy w szczególności od rodzaju naturalnych włosów – jak bardzo są krótkie, czy są suche, czy z kolei przetłuszczają się, jak również od ich grubości i łamliwości. Stąd też nim wybierzemy konkretną metodę powinno się dogłębnie poznać zastosowanie każdej z nich, a także ich plusy i minusy.

Profesjonalne dopinanie włosów polega na takim ich doczepieniu, aby cała fryzura wygląda naturalnie, a miejsca doczepienia nie rzucały się w oczy. Ważne jest również żeby dana metoda nie niszczyła naszych włosów, na co może mieć wpływ chociażby wykorzystanie wysokich temperatur (np. w przypadku wosku). W cenie są także rozwiązania, które umożliwiają kilkukrotne użycie tych samych pasemek, przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa włosów. Z kolei ci, którzy chcieliby jak najszybciej odmienić swój wygląd zwrócą uwagę na te metody, za pomocą których szybko będą mogli doczepić włosy. Dla takich osób najbardziej odpowiednią metodą będą mikroringi, a więc wspomniane już metalowe obrączki. Jest to szybka, a równocześnie stosunkowo tania metoda, dlatego jest zadaje się najpopularniejsza. Do tańszych metod dopinania włosów należy również metoda clip on/off, a zatem pasemka włosów doczepiane za pomocą klipsów. Jednak przy tej metodzie włosy (sprawdź również – ostrzenie noży maszynki do strzyżenia) mogą nie trzymać się mocno i istnieje ryzyko ich przesuwania się.

Przygotowaliśmy dla Ciebie istotny link (www.fryzjerpiaseczno.pl/salon-kosmetyczny/). Po wejściu w niego wyszukasz sporo szczegółów na ten temat i będziesz miał możliwość poszerzyć swoją wiedzę.

Niezależnie od tego jaką metodę wybierzemy, należy pamiętać o należytej pielęgnacji dopinanych włosów.

Comments are closed.