W jakim miejscu najlepiej spędzić czas wolny? Na pewno wyjazd w góry jest najlepszy, być może do Polanicy Zdrój?

W jakim miejscu najlepiej spędzić czas wolny? Na pewno wyjazd w góry jest najlepszy, być może do Polanicy Zdrój?

To wspaniałe góry, które wabią unikatową malowniczością, interesującymi minerałami oraz wspaniałym zagospodarowaniem. Sudety zapraszają, a wycieczki po ich terenie wszystkim mogą dać mnóstwo radości. Świetne zagospodarowanie turystyczne czyni, że miejsce na nocleg można tu znaleźć w prawie każdej miejscowości, a gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia planowanie pieszych wypraw.

Wycieczki górskie są tu podstawową atrakcją, choć Sudety ściągają turystów tez licznymi miejscowościami o ciekawych walorach. Wakacje w tych górach zadowolą bez wątpienia tych, którzy interesują się geologią oraz minerałami. Faktem jest, że już w okresie średniowiecza tworzyły się na tym terenie kopalnie złota oraz rud metali. Niektóre z nich to obecnie wyjątkowe przygody turystyczne, które podczas wycieczki po tej okolicy naszego kraju z pewnością warto zwiedzić. Wspaniałymi atrakcjami są te kopalnie, które możemy zwiedzić w Miedziance oraz w Złotym Stoku. Nie brak też placówek muzealnych a także galerii, w których prezentowane są wspaniałe agaty, kryształy górskie i pozostałe minerały, powszechnie pojawiające się w Sudetach.

Najciekawszą wystawą tego rodzaju ma szansę się pochwalić Szklarska Poręba – ważny ośrodek turystyczny, na obszarze którego tanie noclegi może znaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także sławne jest z interesującej wystawy, która amatorzy ciekawych kamieni koniecznie powinni odwiedzić. Sudety podbiły również serca tych turystów, którzy uwielbiają klimat przeszłych uzdrowisk. Kurortów, które od wieków cieszą się wielkim uznaniem, nie brak na tym obszarze. Najbardziej wiekowym kurortem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dnia dzisiejszego może zachwycać wspaniałą architekturą, firmami przyrodoleczniczymi a także wspaniałą okolicą. Znanymi ośrodkami wypoczynkowymi są także trzy uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój. Wspaniałe parki zdrojowe, pijalnie wód a także stare wille (Alina Villa) i pensjonaty oferujące noclegi w bardzo dogodnych warunkach, jak hotel polanica zdrój są ich największymi atutami.

Góry Stołowe na Dolnym Śląsku

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Sudety są równocześnie rajem dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i piesze wyprawy. Na takich turystów czekają wspaniałe Karkonosze, pokryte doskonałymi lasami Góry Opawskie oraz nęcące ciekawymi tworami skalnymi Góry Stołowe. Niezwykle modnym pośród turystów obszarem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z ciekawych punktów widokowych, sympatycznego schroniska a także położonejj w pobliżu Kletna atrakcji, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia.

Nie zwlekaj — sprawdź jakie ciekawe informacje posiada nasza autorska witryna (www.avocaparkingpyrzowice.pl/). Jej opis na pewno bardzo Cię zainteresuje.

Jest ona jedną z największych zagadnień w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wyprawy zaglądają do jej wnętrza bardzo chętnie.

Comments are closed.