Urlop nad Bałtykiem – gdzie jechać?

Urlop nad Bałtykiem – gdzie jechać?

Przed nami sezon letni, zatem powinniśmy zdecydować, gdzie w tym roku spędzimy wczasy. Przecież oczekiwaliśmy ich okrągły rok. Pracowicie wykonywaliśmy swoje obowiązki, wiedząc, że już niedługo wynagrodzimy sobie wszelkie znoje. Już od jakiegoś czasu oglądamy za biurkiem ukradkiem katalogi agencji turystycznych i wymyślamy dalekie wojaże w nieznane.

Tylko po co jechać aż na kraj świata, aby spędzić niezapomniane wczasy – na przykład (wczasy z dietą dr dąbrowskiej)? Wypoczynek w naszym kraju również jest w stanie dostarczyć nam niesamowitych przygód. Wystarczy jedynie wybrać się nad Bałtyk.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Autor: Petrusia1
Źródło: http://www.flickr.com

Bałtyk jeszcze parę lat temu nie był chętnie wybieranym kierunkiem letnich wyjazdów. Woleliśmy wygrzewać się w ciepłych państwach, takich jak Włochy, Hiszpania, czy Chorwacja. Niestety, cały czas pamiętaliśmy wczasy z lat młodzieńczych, kiedy to nasze ośrodki nie prezentowały europejskiego poziomu usług. Ośrodki wypoczynkowe były odpychające, a na obiad serwowano nam zazwyczaj podsmażaną rybkę, od której już po kilku dniach dostawiliśmy bóle żołądka. Na szczęście, czasy się zmieniły. Nadbałtyckie ośrodki wypoczynkowe zdają sobie obecnie sprawę z konkurencji i czynią wszystko, aby tylko skusić letników. I trzeba przyznać, że idzie im to bardzo dobrze.Wakacje w Kołobrzegu to teraz gwarancja najlepszej jakości co można zobaczyć przeglądając . Hotele są luksusowe, pokoje bogato uposażone i nowoczesne. W każdym hotelu mamy do dyspozycji basen, gabinet odnowy biologicznej, czy siłownię. Także restauracje oferują swoim klientom wyśmienite potrawy rodzimej i światowej kuchni.

Plaża, morze

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com

Nadmorskie kurorty troszczą się o rozrywkę dla turystów. Pogoda nad Bałtykiem nie zawsze dopisuje, dlatego turyści muszą posiadać jakąś alternatywę dla leniuchowania na piasku. Dlatego powstaje mnóstwo restauracji, klubów oraz instytucji kulturalnych. Organizuje się ciekawe festiwale, które przyciągają wielu turystów. Wakacje w Ustce (sprawdź ) albo innej miejscowości nad polskim morzem to pewność świetnego urlopu. Warto się zdecydować i w tym roku przeżyć wczasy właśnie nad naszym morzem. Bałtyk ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Jeszcze się okaże, że zakochamy się w nim na całe życie.

Comments are closed.