Jakiego rodzaju odszkodowanie należy się pasażerom za odwołane lub opóźnione nie z ich winy loty.

Jakiego rodzaju odszkodowanie należy się pasażerom za odwołane lub opóźnione nie z ich winy loty.

Dzięki coraz większej siatce lotniczych połączeń coraz więcej ludzi ma możliwość podróżowania po całym świecie. Wiele z nich robi to zawodowo, ponieważ charakter pracy, którą wykonują wymusza dalekie niekiedy podróże. Inni z kolei podróżują dla przyjemności, albo poznając świat, albo wybierając się po prostu na krótszy lub dłuższy urlop.

polecana strona

Autor: Clay Gilliland
Źródło: http://www.flickr.com
Samolotowe podróże mają coraz większą popularność z paru powodów. Na pewno jednym z najważniejszych jest szybkość – przelot z jednego końca Europy na drugi trwa zaledwie kilka godzin, samochodem czy koleją podróżowałoby się kilka razy dłużej.

Jeżeli interesuje Cię omawiany temat, to przejdź na kolejną stronę oraz poznaj inne informacje dotyczące takiego zagadnienia. Pochłoną Cię całkowicie.

Oprócz tego podróżowanie samolotem jest bardzo bezpieczne, mimo że każdy poważniejszy wypadek jest bardzo nagłaśniany w mediach.

Jak mówią statystyki dużo łatwiej jest ulec wypadkowi w czasie jechania do pracy autobusem, niż w czasie lotu. Kolejnym powodem popularności lotów są niskie ceny – rosnąca konkurencja (zobacz nieuczciwa konkurencja kancelaria) między liniami sprawia, że w niektóre miejsca można dolecieć za pięćdziesiąt złotych, co jeszcze parę lat wcześniej było nie do pomyślenia.

Jedną z największych zalet lotniczego transportu jest fakt, że bilet można zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Ma to jednak ten minus, że trzeba za niego od razu zapłacić, co przy odwołaniu z jakiejś przyczyny lotu wiązało się będzie z koniecznością odzyskania tych pieniędzy. Na szczęście pasażerowie nie są pozostawieni sami sobie, są precyzyjne regulacje które dokładnie ustalają reguły postępowania w takich sytuacjach. Pod tym adresem zobaczysz więcej informacji – Flyandi

pasażerowie samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim pasażerowi będzie się należał zwrot kosztów biletu lub zmianę terminu podróży na inny, dogodny dla niego. Jeśli pasażer zdecyduje się na zwrot opłaty za bilet, to przewoźnik ma na to tydzień. Odpowiednie procedury są również w przypadku, gdy lot został z jakiejś przyczyny opóźniony – w takim przypadku czekającym podróżnym będą się należeć bezpłatne posiłki i napoje, a także możliwość skontaktowania się z bliskimi osobami. Wszystkie informacje na ten temat bez problemów można znaleźć w internecie, wprowadzając w wyszukiwarkę hasło odwołany lot odszkodowanie bez żadnego problemu znajdzie się strony, na jakich będzie to wszystko szczegółowo opisane.
Comments are closed.