Odprawa celna jest konieczna przy przewożeniu towaru przez granicę

Odprawa celna jest konieczna przy przewożeniu towaru przez granicę

Jeżeli nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje wyłącznie na rynku krajowym, to poza wypełnieniem faktury i późniejszym pokazaniem jej w urzędzie, nie powinniśmy się przejmować innymi dodatkowymi kwestiami. Ale w momencie, kiedy obmyślamy wejść na rynek międzynarodowy musimy się wywiedzieć jakie pisma warto przyszykować i jak odbywa się odprawa celna.

odprawa celna

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Wchodząc na rynek międzynarodowy powinniśmy wiedzieć co to odprawa celna

W pierwszej chwili powinniśmy przedstawić wykaz produktów które wywozimy, ich wartość i liczbę, a potem tak podane dane powinny zgadzać się z tym, co będzie zamieszczone na fakturze, którą także musimy przedstawić – Na granicy celnicy posiadają prawo sprawdzić nasz samochód, a nawet rozerwać założone plomby, a wszystko po to, żeby dowiedzieć się, że nie transportujemy niczego poza tym, co wykazaliśmy w rozliczeniu.

Wszystko musi być wykazane

Żeby móc się później rozliczyć z urzędem, powinniśmy posiadać właściwe potwierdzenie, że nasz towar rzeczywiście przebył granicę i co więcej, że dojechał do miejsca docelowego.

Kiedy zainteresowały Cię ciekawe informacje i szukasz ich na konkretny temat, kliknij w nasz link (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-do-przewozu-koni). Tam znajdziesz potrzebne informacje.

Dlatego należy dopominać się w firmach transportowych o przesłanie potrzebnych pism, bo w przeciwnym razie, ma szansę się okazać, że nie uda nam się odzyskać takiej kwoty od urzędu, jaką powinniśmy zainkasować. Kiedy z wysyłką jesteśmy umówieni na określoną godzinę, to musimy wyjechać wcześniej, tak żeby nie było konieczności nadganiania czasu, który możemy zmarnować na granicy, bo od czasu do czasu tego

transport

Autor: Herb Neufeld
Źródło: http://www.flickr.com

rodzaju odprawy mają szansę trwać dosyć długo. Nie mniej im rzetelniej i czytelniej będą przygotowane nasze dokumenty, tym większa nadzieja, że wszystko pójdzie błyskawicznie.

Nagle warto poszukać wyjaśnień

Kiedy nie jesteśmy czegoś pewni, a dotyczy to kwestii związanych z odprawą celną, to musimy nagle rozwiązać tego typu sprawy. Tylko wówczas będziemy mieli szansę posiadać świadomość, że wszystko będzie przez nas dobrze załatwione i że nie będziemy zmuszeni się potem tłumaczyć z najmniejszych nieprawidłowości.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Odpowiedzi na tego rodzaju sprawy możemy znaleźć w internecie, albo w danym urzędzie celnym.

Comments are closed.