Czemu dobrze jest odwiedzić Polanicę Zdrój? Co warto zobaczyć w tym ciekawym oraz wyjątkowym miasteczku?

Czemu dobrze jest odwiedzić Polanicę Zdrój? Co warto zobaczyć w tym ciekawym oraz wyjątkowym miasteczku?

Polanica-Zdrój to przepiękne miasto, znajduje się w atrakcyjnym miejscu naszego kraju. Polanica już od dość dawna posiada ugruntowaną pozycję wśród dobrych uzdrowisk, tak więc w to miejsce zjeżdżają się turyści z całego świata. Świetny klimat oraz piękne widoki okolicznych Gór Stołowych oraz Bystrzyckich, sprawiają, że chcemy tu powrócić.

Klasycznym miejscem spotkań przyjezdnych, oraz mieszkańców Polanicy jest deptak, jaki ciągnie się po obu stronach płynącej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. Znajdziemy w tym miejscu wiele kafejek, które w sezonie tym bardziej zachęcają, bo na zewnątrz wystawione są parasole, przy jakich możemy usiąść – porozmawiać i się relaksować. Doskonały natomiast relaks może zaoferować spa Polanica Zdrój – Villa Alina to miejsce, gdzie miło spędzisz czas . Jak będziemy w tym mieście koniecznie musimy tam się udać, ponieważ nic tak nas nie zrelaksuje jak taki hydromasaż. W bliskiej okolicy znajduje się kilka interesujących obiektów, jak 100- letni kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P, ma on wieżę, która góruje nad deptakiem.

spa

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com

Będąc w Polanicy Zdroju nie możemy nie odwiedzić parku Zdrojowego. To piękne, wyjątkowe miejsce, oaza wypoczynku pełna zapachu kwitnących kwiatów. Park Zdrojowy bardzo zasłużenie został dodany do rejestru zabytków. Na powierzchni 13 hektarów możemy oglądać między innymi cyprysik Lawsona, jest to wyjątkowe drzewo parkowe, jakie pochodzi z Kanady oraz ma obwód 120 centymetrów. Dobrze jest obejrzeć też skupiska rododendronów, jakie kwitną pomiędzy majem a czerwcem. W Polanicy-Zdroju znaleźć można piękne hotele, w których warto się zatrzymać i przekonać się, co to jest prawdziwy wypoczynek – sprawdź ciekawe miejsca, w których wypoczniesz .

Często polecana jest Polanica Zdrój willa. W obrębie Parku znajduje się Pijalnia “Wielkiej Pieniawy”, ale również hala spacerowo-koncertowa oraz Teatr Zdrojowy. Całkiem sporym zainteresowaniem cieszy się położna obok głównej ulicy parkowej podświetlona szesnastoma kolorowymi lampami fontanna. Tryskająca fontanna z początkiem maja do końcówki września uprzyjemnia czas osobom odwiedzającym ten zakątek. Wychodząc główną alejką z Parku, po przejściu mostka dojdziemy do betonowej rzeźby niedźwiedzia polarnego.

Publikacja, którą w tym momencie widzisz to nieszablonowe źródło informacji, jednak jeśli poszukujesz podobnych materiałów, to kliknij odnośnik.

Rzeźbę tą zrobiono w roku 1910, w miejscu, do jakiego sięgał do Ziemi Kłodzkiej skandynawski lądolód. Jak widzimy pomimo tego, iż miasto nie jest może zbyt duże, to ma wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Comments are closed.