Małopolska zaprasza – idealne apartamenty

Małopolska zaprasza – idealne apartamenty

Kiedy trzeba by było wskazać najlepszy dla turystów w wakacje region ojczyzny, na pewno wysoką lokatę miałaby Małopolska. Generalnie ciężko wymienić wszystkie atrakcje turystyczne, które można ujrzeć w tym pięknym zakątku Polski, z tego powodu w tym tekście opiszemy dwa idealne do zobaczenia miejsca. Najpierw dawna stolica kraju, jedno z najurokliwszych i najbardziej klimatycznych miast w kraju.

Kraków

Kraków to urocze miejsce, to zauważy każdy, kto choć raz tam przyjedzie. Serce Małopolski ma niepowtarzalną atmosferę, która czaruje każdego dnia. W Krakowie można zobaczyć całą masę zabytków. Najpopularniejszym punktem jest rzecz jasna Wawel, dostojna siedziba królów Polski. Jest to zestaw zabytków, które trzeba mocno zwiedzić, bo są to najważniejsze miejsca dla Polaków. Obligatoryjnym punkt jest obejrzenie katedry wawelskiej, w której trzewiach miejsce spoczynku mają najsłynniejsi rodacy. W podziemiach leżą m.in. Kościuszko oraz Sobieski.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające notki na interesujący Cię dział. Przejdź do nowego artykułu i czytaj wpis tani hostel we włocławku.

Po opuszczeniu podziemi katedry warto wspiąć się na wspaniałą wieżę, z której rozciąga się przepiękna panorama miasta. W wieży znajduje się przesławny dzwon Zygmunt, który uruchamiany jest jedynie przy podniosłych chwilach. Kolejnym miejscem do zwiedzenia w grodzie Kraka jest przecudna dzielnica żydowska – Kazimierz. Wygłodzeni turyści powinni zajrzeć do klimatycznych restauracji, a zdrożeni odnajdą tu eleganckie apartamenty w Krakowie.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Kolejną miejscowością w Małopolsce, którą należy opisać, jest Zakopane. To wspaniały punkt na urlop zimą, ponieważ jest tam wtedy cała masa stoków narciarskich. Wielbiciele Adama Małysza powinni wejść na stromą Wielką Krokiew. Zakopane to idealna baza wypadowa dla tych przyjezdnych, którzy preferują długie wędrówki po górskich szczytach.

Może ciekawe okażą się dane, które posiada proponowana witryna (https://hamsterpolska.pl/katalogi/). Jeżeli chcesz zgłębić więcej, to wejdź tu oraz dokładnie sprawdź te wiadomości.

Warto wybrać mniej znane szlaki wycieczkowe, gdyż słynne trasy są zazwyczaj niemożebnie zatłoczone turystami, co potrafi zrujnować wszelką przyjemność z wędrówki.

Comments are closed.