Wypożyczenie dźwigów

Wypożyczenie dźwigów

Jest wiele urządzeń służących do transportu. W grupie tych sprzętów znajdują się maszyny do przesuwania towarów za pomocą haka, lub innego elementu chwytnego, osiedlane na podwoziach pojazdów samochodowych. Są to żurawie przenośne. Żurawie można w całkiem łatwy i szybki sposób transportować z jednego podwozia na drugie.

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na cechy konstrukcyjne, również prace przy których urządzenia te są używane, zdołamy je podzielić na żurawie ogólnego przeznaczenia, także żurawie leśne i przemysłowe. Różnią się nie jedynie konstrukcją, ale także liczbą ciągów pracy.

Czy podniesiona w tym materiale sprawa nie przyciągnęła Twojej uwagi? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – szalenie zalecam tę ofertę.

Ze względu na udźwig, dźwigi można podzielić na drobne, średnie i ogromne.

Każdy dźwig jest inny, więc zaznajomienie się z instrukcją i przestrzeganie jej jest konieczne, żeby ustrzec się nieszczęśliwych kolizji i poważnych defektów sprzętu – żurawie przenośne – zajrzyj tutaj. Żurawie przenośne mogą obsługiwać tylko jednostki mające należyte uprawnienia. Operator może wykonywać jedynie te zajęcia, które są przedstawione w instrukcji. Dozwolone jest usuwanie wyłącznie drobnych, przedstawionych w instrukcji mankamentów. Każde odrębne prace konserwacyjne powinny być realizowane przez jednostki fachowe z właściwymi upoważnieniami.

Dźwig przemysłowy także służy do przemieszczania ciężarów na platformach na długości sztywnych prowadnic nachylonych do poziomu pod kątem większym niż 15 stopni, między ustalonymi poziomami.

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby skorzystać z pracy takiego rodzaju maszyn nie ma konieczności mieć ich na własność. Istnieje dużo przedsiębiorstw jakie oferują wynajem dźwigów i pozostałych maszyn specjalistycznych – oferta wynajmu dźwigów. Można wynająć maszynę wraz z obsługą operatorską. Operator zawsze musi sprawdzić, czy w strefie pracy żurawia nie przebywają jednostki postronne. Strefa ta stale winna być odizolowana i oznaczona. W pojeździe z pracującym żurawiem trzeba włączyć oświetlenia ostrzegawcze, zaciągnąć hamulec (profesjonalne zaciski hamulcowe) ręczny i podłożyć kliny pod koła. Operator musi mieć kask ochronny, właściwe buty i odzież niekrępującą działań. Szanując istotne zasady można mieć pełne przekonanie, że każde przedsięwzięcie zostanie urzeczywistnione w sposób efektywny i bezpieczny.

Comments are closed.