Letnie wędrówki po górach

Letnie wędrówki po górach

Wakacyjne miesiące to czas, gdy większość ludzi wybiera się na wypad urlopowy. Tych kilkanaście dni ma naładować nam akumulatory na następne miesiące spędzone za biurkiem. Są osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji inaczej, jak tylko na kocu, nad lazurowym jeziorem z drinkiem w dłoni. Ale istnieją i tacy ludzie, dla których to udręka. Oni wybierają wypoczywać aktywnie, choćby wędrując po górach.

buty, sklep górski, turystyka

Źródło: http://www.skalnik.pl/
Kiedy chcemy spędzić urlop w górach nie możemy zapomnieć o tym, aby trasę wędrówki dopasować do naszych umiejętności. Jeżeli zaczynamy dopiero naszą przygodę z górami, nie pchajmy się na najtrudniejsze szczyty wysokich gór eksponowanymi szlakami. Przyjdzie na to pora. W Polsce mamy przepiękne góry, w których bez problemu wyszukamy mnóstwo łatwiejszych a wcale nie mniej urzekających szlaków. Na wędrówkę górską musimy także odpowiednio się spakować.

Co zabrać?Jeśli chcemy chodzić po górach w stylu „ze schroniska do schroniska” bez stałej „bazy wypadowej” to zwróćmy uwagę na to, że wszystko co zabierzemy będziemy cały czas nosić na plecach.

Przeczytaj dodatkowo te ciekawe wskazówki z www, które odnajdziesz pod tym odnośnikiem – one też rozpatrują to zagadnienie.

Dlatego też podstawą górskiego rynsztunku powinien być plecak. Musi być odpowiednio duży i dobrze dopasowany do naszego ciała. Nie może nigdzie obcierać pleców i ramion, powinien mieć pas biodrowy i piersiowy i wygodne, szerokie szelki. Świetnej jakości są plecaki The North Face – są sprawdzone przez wielu górskich wędrowców.

Bardzo ważne są wysokiej jakości buty. Powinny być nie tylko bardzo wygodne, ale też wytrzymałe, odporne na wilgoć i mocno trzymające stopę i kostkę. To bardzo ważne, bo o skręcenia w górach nietrudno.

Przede wszystkim bezpiecznieNie wolno zapominać, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Na każde wyjście zabierajmy ze sobą latarkę najlepiej czołówkę. Wszystko może się wydarzyć, może noc złapie nas na szlaku, może będziemy chcieli zwiedzić jaskinię – warto być na to przygotowanym.

Jeżeli ten temat Cię zainteresował, to na pewno zainteresuje Cię również oferta (http://www.motoargo.pl/pol_m_Oswietlenie-motocyklowe_Kierunkowskazy-do-motocykli-i-skuterow_Kierunkowskazy-led-343.html) na prezentowane zagadnienie, gdyż też ma pasjonujące informacje.

Nie zapominajmy także by spakować także ubranie chroniące od deszczu – wystarczy niewielka i lekka peleryna. Pogoda w górach jest bardzo zmienna i nawet gdy wychodzimy ze schroniska przy pięknym słońcu może złapać nas deszcz.

Górskie wędrówki to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. jeśli tylko będziemy odpowiedzialni i dobrze się przygotujemy będziemy tego rodzaju urlop wspominać przez wiele miesięcy.

Comments are closed.