Z jakich surowców mogą być wykonane obrączki oraz czy mogą być one wytrzymałe?

Z jakich surowców mogą być wykonane obrączki oraz czy mogą być one wytrzymałe?

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi tego typu moment, kiedy zapoznaje swoją lepszą połowę i chce z nią spędzić pozostałą część swojego życia. Żeby tak było, musi m.in. kupić jej kwiaty i w bardzo romantycznych okolicznościach poprosić ją o rękę.
Potem powinien się udać do sklepu złotniczego oraz dobrać właściwe obrączki.

obrączki sklep

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Ich kształt, rozmiar czy też konkretny surowiec, z którego są wyprodukowane to kwestia osobista. Naturalnie narzeczony mógłby liczyć na pomoc jubilera, który mógłby pokazać przeróżne wersje złota, pallad czy platynę. Naturalnie najbardziej popularne jest złoto, gdyż może ono posiadać przeróżne odcienie (choćby żółty, czerwony czy też biały) i jest niezwykle solidne. Obrączki takie są produkowane w różnorodnych próbach, np. najbardziej popularna jest próba 585, ale mogłaby być ona większa (np. 750) albo niższa (333 czy też 375).

Jeżeli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź link dekoracje wnętrz bielsko biała a dowiesz się znacznie większą ilość szczegółów, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Jeśli chciałbyś kupić tego typu obrączki sklep jubilerski z pewnością posiada ich znaczny wybór. Poza tymi stworzonymi ze złotego kruszcu, bardzo popularne są też obrączki wykonane ze srebra. Niestety jest to miększy metal, co powoduje, że jest w mniejszym stopniu trwały. Dlatego też zazwyczaj używa się go w przypadku produkcji obrączek przyjaźni. Najczęściej używaną próbą obrączek wykonanych ze srebra jest próba 925.

Dla niektórych osób pewnym szokiem może okazać się fakt, że najdroższym materiałem stosowanym do produkcji obrączek jest nie tyle złoto, a platyna. Jej kolor jest zbliżony do srebra. Istotne w wypadku takiego tworzywa okazuje się być to, że jest to metal przeciwalergiczny.

Jego masa jest wyższa od pierścionków ślubnych wykonanych ze złota, co w połączeniu z ich bardziej znaczącą wytrzymałością sprawia, że platynowe obrączki (niezależnie czy próby 950, czy też 600), są stosunkowo kosztowne. Następnym uznanym przez jubilerów oraz ich klientów surowcem jest tytan, który charakteryzuje się dużą twardością. Obrączki z niego są bardzo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zarysowania.
Comments are closed.