Opis mało popularnych rodzajów materiałów, wykorzystywanych w rozmaitych gałęziach przemysłu.

Opis mało popularnych rodzajów materiałów, wykorzystywanych w rozmaitych gałęziach przemysłu.

W najróżniejszych urządzeniach przemysłowych wykorzystuje się sporo materiałów i surowców, jakie nie są często stosowane w zastosowaniach domowych.

Jednak przemysł (wiertnice kopalniane – narzędzia górnicze) bardzo intensywnie z nich korzysta, gdyż wymaga niezawodnych, sprawdzonych rozwiązań. Przykładowo do licznych układów hamulcowych wykorzystywane są bardzo mocne i wytrzymałe taśmy tkane , które dają bardzo dużą niezawodność w urządzeniach, w których się ich używa. Taśmy takie używa się przede wszystkim w hamulcach bębnowych, w jakich sprawa skuteczności jest jednym z najistotniejszych parametrów. Do ich produkcji stosuje się przędze najwyższej jakości, a same produkty muszą spełniać wysokie normy jakościowe. Tym sposobem używać ich można nawet w takich miejscach jak górnicze szyby, w jakich nie ma miejsca na żadne połowiczne rozwiązania.
deformacje

Autor: Mike Beauregard
Źródło: http://www.flickr.com
izolacja

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu przemysł – http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/25/pp-20-przycisk-przewietrzania -owych zastosowaniach wykorzystywane są również najróżniejsze płyty. Dość powszechne przykładowo są płyty gambit do uszczelnień, posiadają one wysoki poziom wykonania i parametry jakie pozwalają na pracę w bardzo różnych warunkach. Tego typu płyty robi się z mieszanin różnych włókien, kauczuków i odpowiednich spoiw, dzięki czemu da się ich parametry dostosować do potrzeb. Dużym zainteresowaniem pośród konstruktorów zaczęły się również cieszyć płyty tekstolitowe

Tekstolit jest uznawany za jeden z ważniejszych materiałów konstrukcyjnych, od wielu lat bardzo ceniony za swoje parametry. Charakteryzuje się on bowiem możliwością pracy pod dużymi obciążeniami, a równocześnie jest łatwy w obróbce.
Comments are closed.