Zastosowanie przemysłowej automatyki w niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwie – jakie przynosi ze sobą korzyści?

Zastosowanie przemysłowej automatyki w niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwie – jakie przynosi ze sobą korzyści?

Zautomatyzowanie procesów produkcyjnych w wielkim zakładzie ma ogromny wpływ na zyski – pozwala na polepszenie tempa wykonywania pracy, jak również polepsza bezpieczeństwo pracowników.

Ale jakie zalety może to mieć dla małego przedsiębiorstwa? I jakie automatyczne rozwiązania można w tym wypadku zastosować?
image - produkcja

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy na spotkaniu

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com

W wypadku małego przedsiębiorstwa zautomatyzowanie kompletnego procesu produkcyjnego może być za drogie. Dlatego też dobrze jest zastanowić się nad wykorzystaniem automatycznych urządzeń przemysłowych tylko w wybranym sektorze pracy – np. podczas depaletyzacji. Zakupienie samych depaletyzatorów nie powinno stanowić wielkich kosztów, a bez wątpienia chociaż w pewnej części usprawni pracę na produkcji. Ciekawą opcją jest również zmodernizowanie nie tyle maszyn, co samej hali produkcyjnej. W tym celu można zakupić np. systemy zapewniające fachowe napowietrzanie lub oddymianie (oferta) pomieszczeń hali produkcyjnej -.
Takie rozwiązanie sprawi, że w przypadku zbyt dużego nadymienia szybciej przewietrzymy halę produkcyjną, umożliwiając zatrudnionym osobom powrót do pracy. Poza tym fachowe napowietrzanie hali produkcyjnej poprawi również komfort pracujących tam osób. Następnym punktem realnym do wykonania przez mniejsze przedsiębiorstwo stanowi zainwestowanie w automatyczne sterowanie bram – . Pozwoli to na zaoszczędzenie zarówno czasu potrzebnego na częste otwieranie, jak również siły pracowników – bramy do produkcyjnych hal najczęściej są ciężkie i ich obsługa nie należy do łatwych czynności. Zautomatyzowane sterowanie bram sprawi, że produkcyjny proces będzie przebiegał płynniej i sprawniej, co bez wątpienia przyniesie ogromne korzyści dla przedsiębiorcy.
Później, gdy przedsiębiorstwo zacznie obracać wyższym kapitałem, można oczywiście kontynuować ten proces i rozszerzyć automatyzację na pozostałe części procesu produkcyjnego

Wykorzystanie zautomatyzowanych przemysłowych (poznaj płyty ogniochronne firmy mercor) rozwiązań w pełnym zakresie przyniesie nam z kolei szybką poprawę wydajności pracy i komfortu zatrudnionych przez nas pracowników, a co za tym idzie – wyczekiwany zysk.
Comments are closed.