zakup pierwszego auta. Sprawdzone rady i zakupy z fachowcem.

zakup pierwszego auta. Sprawdzone rady i zakupy z fachowcem.

Wybierając swój pierwszy samochód, młody kierowca decyduje się kupić auto używane. Zdecydowana większość nabywców sugeruje się 3 kryteriami: rokiem produkcji, przebiegiem i marką. Ci, którzy zamierzają nabyć swoje pierwsze cztery kółka, często mają pewną wiedzę teoretyczną i są uczuleni na co mają zwracać szczególną uwagę, lecz bywa, że w praktyce, czyli podczas oglądania u sprzedawcy – nie całkiem sobie z tym radzą. Czy dobrze jest wybierać samochód z mechanikiem?

Duży samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując dla siebie pierwszych czterech kółek, trzeba liczyć się z kilkoma kwestiami – pierwsza – budżet, który chcemy przeznaczyć, kolejna – ma to być samochód, na jakim tak naprawdę nauczymy się dobrze kierować. W takim układzie ani rocznik, ani marka nie powinny mieć dla nabywcy większego znaczenia, a raczej cena i dostęp do części itp.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, to nie wahaj się i zobacz szczegóły na stronie. Na pewno przekonasz się, że w tamtym miejscu także są to niezwykle ciekawe informacje.

Pomyślmy, czego w pierwszej kolejności oczekujemy od tego pojazdu. Bezawaryjności? To oczywiste. Ekonomiczności – także. Czasem usuwanie wielu drobnych usterek w psującym się aucie jest czasami o wiele tańsze, niż zwykłe czynności obsługowe lub zreperowanie jednej wady w samochodzie mającym opinię bezawaryjnego. Kiedy wiemy to wszystko, poszukiwanie i zakupy powinny pójść nam szybciej.

Jeżeli zainteresował Cię opublikowany w tym serwisie materiał, bez wahania przeczytaj ponadto towarzyszące informacje (http://alufinish.pl/) – one również są warte uwagi.

Ale większość sprzedawców zrobi wszystko, żeby przedstawić swój pojazd jako ekonomiczny, bezawaryjny i z małym przebiegiem, co nie zawsze jest zgodne z prawdą – Dlatego na umówione oglądanie auta dobrze jest zabrać profesjonalistę – mechanika znającego się narzeczy. Jeśli nie mamy nikogo takiego wśród znajomych, serwisy samochodowe w Krakowie na pewno posłużą pomocą. Mechanik samochodowy weźmie pod uwagę ogólną kondycję auta, stan nadwozia, oceni karoserię, a sprawnym uchem wychwyci defekty podczas jazdy.

samochód w mieście

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli osoba sprzedająca jest na tyle uczciwa, że wyszczególni części wadliwe lub nadające się do wymiany, mechanik na miejscu skalkuluje koszty tych działań, a co za tym idzie będziemy wiedzieć, z jakimi naprawami i kosztami wiąże się kupno tego auta. Jeśli będziemy zdecydowani na zakup, godne polecenia serwisy samochodowe w Krakowie (przejdź do strony) od ręki dokonają bezpłatnego przeglądu i – jeśli trzeba, np. zalecą zmianę opon. Sprawdzony serwis samochodowy, jakiego zostaniemy klientami, da nam znać o zalecanym terminie następnej wizyty w serwisie i konieczności dokonania przeglądu.
Comments are closed.