Podstawowe informacje na temat importu z Chin, jak zorganizować najlepiej transport kupionych towarów.

Podstawowe informacje na temat importu z Chin, jak zorganizować najlepiej transport kupionych towarów.

W erze międzynarodowego handlu tak naprawdę nie ma większego znaczenia, gdzie dokona się zakupu swoich towarów. Po całym świecie krążą we wszystkie strony statki, którymi można dostarczyć towar z każdego miejsca, o ile rzecz jasna będzie się to opłacało. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, z których są kupowane różne towary, są Chiny, uznawane przez niejednego za największą na świecie fabrykę wszystkich dóbr. Rzeczywiście przez ostatnie lata kraj ten niezwykle intensywnie pracował na taką opinię.

chiny

Źródło: pixabay.com

Niskie koszty pracowników, zwiększająca się jakość i sprawny transport spowodowały, że w kraju tym zakupy robi połowa świata. Oprócz tego, zwiększająca się liczba małych i dużych przedsiębiorców przenosi produkcję do Azji, jest to dla nich dużo bardziej opłacalne niż zostawianie jej w swoim w kraju. Tak naprawdę towary sprowadzać może z tego państwa każdy, kto tylko będzie chciał i ma na to możliwość. Obecnie dzięki wykorzystaniu internetu i zaawansowanym portalom biznesowym nie trzeba nawet się wybierać do chińskich firm, wszystko da się załatwić zdalnie. Planując import (zobacz również import towarów ze stanów zjednoczonych) towarów z Chin do naszego kraju trzeba pamiętać o tym, że cena kupna partii towaru to jedynie niewielka część koniecznych kosztów, jakie będzie trzeba ponieść w całej transakcji. Mając na uwadze odległość duży wpływ na całkowicie koszty będzie też miała wysyłka z chin (kliknij), a także wszelakie podatki i cła, jakie trzeba będzie zapłacić już u nas w kraju. Najwięcej towarów jest sprowadzanych kontenerami drogą morską.

przesyłki

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie port w Gdańsku obsługuje bezpośrednie połączenia z największymi portami w Azji, a kontenery, które przypłynęły są następnie transportowane do klientów. Odbywać się to może albo następnymi statkami, albo pociągami i ciężarówkami. Przy składaniu zamówienia należy pamiętać, że transport (sprawdź najnowsze oferty na pakowanie przemysłowe Kador) z chin do Polski chwilę musi potrwać, statki pływają z pewną prędkością i nic się tu już nie przyspieszy – czytaj więcej. Jeśli komuś będzie zależało na czasie, a zamówienie nie będzie duże, to opcją będzie także przesyłka lotnicza, chociaż w tym przypadku trzeba się jednak liczyć z większymi kosztami.

Comments are closed.