Kurtki trekkingowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kurtki trekkingowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kurtka trekkingowa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego zaprawionego wagabundy. Ochrania nas przed opadami, silnym wiatrem oraz daje poczucie komfortu. Niemniej jednak nie wszystkie kurtki są sobie równe. Przeczytajcie, na które cechy zwrócić szczególną uwagę.

moja strona

Dobór garderoby technicznej musi być szczegółowo przemyślany.

Poznaj również inne archiwum treści przedstawiających niniejszy wątek – nie obawiaj się – wejście za darmo (http://skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty/dwuosobowe), więc kliknij ten odnośnik.

Nim zdecydujemy się na zakup, warto zwrócić uwagę na parę szczegółów, które wskażą nam, czy kurteczka będzie funkcjonalna – są to cechy, które w trakcie trekkingu lub podróży są nieodzowne. Zastanówmy się również, czy konkretny model zaspokoi nasze naczelne potrzeby, inaczej ujmując oczekiwania w stosunku do sprzętu.

Najistotniejsze cechy trekkingowych kurtek to: Solidność – pamiętajmy, że kurtka będzie użytkowana intensywnie i w przeróżnych okolicznościach. Co interesujące, w warunkach miejskich odzież bardzo często poddawana bywa większym „obciążeniom” niż w podróży. Nabywając kurtkę o specjalnym przeznaczeniu musimy wyłożyć niemałe pieniądze, warto więc, żeby służyła nam jak najdłużej. Zabezpieczenie (blokady w skuterze 4t) przed deszczem i wiatrem – o owym parametrze przesądza zewnętrzna warstwa ubioru, jaka w pierwszej kolejności odpowiedzialna jest za osłonę przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi. Tym samym znacząco oddziałuje na nasz komfort. Dobra kurtka trekkingowa po prostu nie powinna przesiąknąć w trakcie deszczu.

Komfort cieplny – kurtka powinna oddychać jak też zapewnić optymalną regulację temperatury. Może zdawać się, iż wodoszczelność oraz oddychalność to dwie wykluczające się przymioty. Jednakże dzięki zaawansowanej technice – mowa tu o szczególnych membranach – dostajemy kurtki równocześnie oddychające oraz doskonale ochraniające przed deszczem.
Elementy decydujące o funkcjonalności. Kaptur – z reguły jest przyszyty, czasami przypinany na guziki, a w jeszcze innych wypadkach zwijany w kołnierz. Tutaj wybór należy do nas. Z pewnością musi posiadać gumowe ściągacze czy rzepy, które umożliwią dopasowanie go do naszej głowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy sytuacji, w której kaptur będzie nam spadał na oczy albo zsuwał się z głowy, przykładowo przy silniejszym wietrze. Ważne jest, ażeby w trakcie obrotu głowy kaptur obracał się razem z nią. Jeśli będzie pozostawał w miejscu, znacząco przesłoni nam pole widzenia. Dodatkowy daszek na kapturze pomoże uchronić buzię przed śniegiem. Aby nabyć kurtkę i inne akcesoria trekkingowe w sklepie online starczy w wyszukiwarkę wbić frazę: odzież turystyczna sklep internetowy – Strona główna.

Comments are closed.