Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zwiedzenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe piękne miejsca

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zwiedzenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe piękne miejsca

Jedną z tych miejscowości, jakiej trzeba poświecić troszkę więcej uwagi w czasie wycieczki po Dolnym Śląsku, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma oraz pałac, który również przypomina o tym ważnym rodzie. Zwiedzanie tych obiektów to zajmująca lekcja historii dla tych, dla których Dolny Śląsk to faktycznie cudowna przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy 18 wieku, z całą pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe wyglądają bardzo dobrze, a turyści mogą w czasie swej wycieczki zobaczyć jedną z bardziej interesujących rezydencji w tej części naszego kraju.

Korytarz hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednak pochwalić i innymi ciekawostkami. Dolny Śląsk odgrywał dość istotną rolę w gospodarce w czasie wojny, więc dla wielu turystów ważnym punktem w programie wycieczki w obszarze Brzegu Dolnego staje się wizyta na terenie dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej zabudowania powstały w latach 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i były częścią wielkiego koncernu IG Farben. W obszarze Brzegu, w wielkiej tajemnicy, produkowany był bojowy gaz.

Wiadomo, iż zakłady te zostały miejscem „pracy” dla dużej liczny więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym mieście została stworzona filia obozu Gross-Rosen. Zaraz po wojnie zdewastowany zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których znakiem rozpoznawczym stała się produkcja środków chemicznych przeznaczonych dla wojska. Przed zakładami umieszczona została tablica pamiątkowa, dzięki jakiej zachowane zostało wspomnienie o tych, którzy zginęli w czasie „pracy” w zakładach w czasie II wojny światowej.

Brzeg Dolny to piękne miasto na krótki wypad, jak i na bardziej znaczny pobyt. Choć miasto nie jest zbyt duże, to z łatwością odnajdziemy w nim nocleg. Komfortowe noclegi w Brzegu Dolnym są różnorodne, więc nie ma kłopotu z wyszukaniem warunków, jakie nam pasują. Jeżeli szukamy bardziej drogiego hotelu i bardziej korzystnych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to z pewnością odnajdziemy takie miejsce.

Interesujesz się tym działem? Przeczytaj więc dalej tajlandia last minute o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Tym bardziej bez trudności zarezerwujemy hotelik lub pensjonat o przeciętnym standardzie. Warto jednakże wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w okresie wakacyjnym, bo możemy mieć kłopot z wynajmem (promocyjne ceny!).

Comments are closed.