Studenckie reminiscencje połączone ze stolicą.

Studenckie reminiscencje połączone ze stolicą.

W czasach młodości pracowałem jako wolontariusz w mej okolicy. Pełniliśmy wówczas opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi. Pierwotnie były to jednostki nie w pełni sprawne ruchowo – dwóch wózkowiczów, cztery jednostki chodziły o kulach, z kolei jedna z nich poruszała się w sposób samodzielny.

autokar

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym okresie była to po prostu zwyczajna oaza. Modlitwa. Takie przedłużenie lekcji religii które w owym okresie odbywały się poza budynkiem szkoły przez co posiadały swoją specyficzną atmosferę. Po pewnym czasie zauważyliśmy, iż dla naszych kalekich – zamkniętych przecie na co dzień we własnych mieszkaniach – owe zebrania to było coś więcej niźli tylko rozmowy o religii.

nowoczesny autokar

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com

Zaczęliśmy zastanawiać się wespół nad tym, jak moglibyśmy poprawić ową sytuację. Zadecydowaliśmy wybrać się całą grupą nad Morze Bałtyckie. Na owych wakacjach spotkaliśmy OPP które „przytuliło” naszą wspólnotę, i przez inne dziesięć lat wyjeżdżaliśmy na ferie do malutkiej miejscowości pod Krakowem. Już w pierwsze wczasy okazało się, że naszymi nowymi kompanami, a po pewnym czasie kumplami są ludzie z Warszawy. Przybywali nad morze autokarem wynajętym w firmie trudniącej się przewozami autokarowymi w Warszawie. Oj, mieliśmy w tym czasie całe mnóstwo historii- polecam przeczytać: .


Pewnego poniedziałku nużyło nam się strasznie (na pewno tym co ostali się w ośrodku) i zaczęliśmy jeden drugiego malować farbami. Skończyło się dzięki Bogu jeno uczuleniem. Następnym razem kadra przypadkiem zatrzaśnięta w jadalni była zmuszona wydostać się poprzez wyjętą z drzwiczek szybkę. Korzystaliśmy także nierzadko z wynajętego autokaru w Warszawie, podróżując albo do Wieliczki lub też na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

autobus

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Nasza współpraca z przedsiębiorstwem przewozowym ze Stolicy tak świetnie się układała, iż w czasie roku szkolnego ilekroć pragnęliśmy dokądś wyjechać, zawsze korzystaliśmy z usług tej wypróbowanej jednostki wynajmującej autokary z Warszawy. Oczywiście podobne firmy regionalne zajmują się przewozami na mniejszą skalę. Jak wiadomo większa część firm zajmujących się przewozami autokarowymi w Warszawie transportuje regionalne wycieczki szkolne, jednakowo jak pokrewne firmy z innych części kraju. Obsługują one również przewozy na lotniska, przewozy na wesela, przejazdy napogrzeby, a także wszelakie inne imprezy rodzinne. Wynajem autokaru to trafny pomysł. Więcej tutaj:

Comments are closed.