Atrakcje w Białce Tatrzańskiej…

Atrakcje w Białce Tatrzańskiej…

Jeżeli myślisz o wypadzie w Tatry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż zadeptane Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie wiele fajnych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez krajan. Najlepszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się zaledwie dwadzieścia kilometrów od Zakopanego. Jest to zaciszna i malutka wieś turystyczna, która gwarantuje mnóstwo atrakcji dla turystów.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Najlepszym punktem, które zachęca turystów z każdej części państwa, są najlepsze baseny termalne w Polsce. Zostały zbudowane w 2011 i są trafnym wyborem dla ludzi, którzy cierpią na różne choroby. Gorąca woda skutecznie uspokaja i potrafi usunąć wiele chorób. Piękne baseny termalne w Polsce rekomenduje się gościom mającym przejścia z reumatyzmem.

Jednak Białka Tatrzańska to nie wyłącznie najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta zaciszna wieś oferuje nie lada gratkę dla miłośników starej architektury. Warto zobaczyć liczący ponad 300 lat uroczy kościółek. Zbudowany on został totalnie z drewna i jest słynnym fragmentem malowniczego Szlaku Architektury Drewnianej. Można w jego wnętrzu poczuć niepowtarzalną atmosferę regionalnej kultury. Jeśli kościół wpadnie wam w oko, w przyszłości pojedźcie na trasę w inne rejony Podhala, w których są podobne urokliwe budowle.

W ciepłe dni Białka Tatrzańska staje się świetną bazą wypadową na wędrówki górskimi trasami.

Czyżbyś miał ochotę na więcej tekstów na powyższy temat? Zachęcamy zatem do nowej strony – po prostu naciśnij to (www.coraltravel.pl/library/o_nas/wazne_dokumenty/W_I_T_Wezyr_wer_60_2019_09_20.pdf) i przeloguj się do naszego portalu.

Jest tu też coś dla zwolenników mocnych emocji – Białka Tatrzańska posiada bystrą rzekę, na której da się pływać górskimi kajakami. Wyżynne rejony świetnie nadają się na loty paralotnią.

Zimową porą zaś Białka Tatrzańska jest najlepszą miejscowością dla wielbicieli białego szaleństwa.

Białka Tatrzańska posiada aż cztery w wygodne wyciągi na stokach. To znakomity wybór dla tych narciarzy, którzy wolą najlepsze i najwygodniejsze stoki zjazdowe. Zmarzniętych nartami narciarzom polecamy naturalnie najciekawsze baseny termalne w Polsce, które potrafią rozruszać każdego.

Comments are closed.