Odkryj Zakopane

Odkryj Zakopane

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest interesujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. W zasięgu miasta znajduje sięchoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną organizację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i domy wypoczynkowe zapraszają zwiedzających z kraju i całego świata przez cały rok. Różnorodna baza hotelowa sprzyja turystyce i odpoczynkowi.

Zainteresował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź kwatery pracownicze kraków koniecznie, w tym miejscu jest coś, co prawdopodobnie również Ci się spodoba.

Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z upodobaniem korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto rozmaite festiwale i imprezy folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu zwiedzających. Zakopane jest także punktem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty w Zakopanem oferuje nieco tańsze opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej planować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poczytać trochę informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od opcji. Zakopane nie jest niewielkim miastem i prosto się w nim podziać, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie atlasu miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta wyróżnione są noclegi – hotele dla dzieci w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać styl góralski i żargon, a w głównej mierzesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej menu także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można pójść do Aquaparku, a zimą sunąć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed pójściem na górski szlak turystyczny, powinno się prześledzić pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być przezornym i trzeźwo myślącym. Zakopane to także piękne zabytki, pomniki, muzea, teatr o obfitym repertuarze. Po zrobionych ścieżkach można także zorganizować wypady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki wystawiają stragany, mamiąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Źródło: Eholiday.pl
Comments are closed.