Dziedzina logistyki będzie mieć przyszłość. Dlatego coraz lepszą popularnością szczyci się kurs na agenta celnego

Dziedzina logistyki będzie mieć przyszłość. Dlatego coraz lepszą popularnością szczyci się kurs na agenta celnego

Każda firma logistyczna, trudniąca się importem współpracuje z Urzędem Celnym. Musi bowiem wpłacać do niego podatek, zgłaszać wwożone towary oraz załatwiać całą procedurę urzędową.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Logistyka (szczegóły tutaj: http://kador.pl) w ostatnim czasie rozwija się coraz prężniej. Wejście naszego krajui do wspólnoty europejskiej poskutkowało tym, że przedsiębiorstwa logistyczne dostały dostęp do ciekawych rynków.
Każde przedsiębiorstwo pracujące w dziedzinie logistyki (sprawdź najlepsze oferty na logistyka przemysłowa) jest zbowiązane jednak nie tylko handlować towarami, ale przede wszytkim rejestrować je do odpowiedniego urzędu. W przypadku Polski będzie to Urząd Celny. W nim opłaca się podatek za importowane przedmioty. Procedura rejestracji zasobów jest dość złożona. Jej przejście wymaga wiedzy na temat prawa. Dlatego przedsiębiorstwa zatrudniają agentów celnych, aby ci wykonywali tego typu obowiązki.

Sprawdź tutaj: na agenta celnego daje możliwość pracy w logistyce. Jest to praca porządnie płatna i rozwijająca. Osoba, która odbyła kurs na agenta celnego zajmuje się pośrednictwem między przedsiębiorstwem, a Urzędem Celnym. Działa to podobnie, jak pośrednictwo biura księgowego pomiędzy firmą, a organem skarbowym.

Czytaj więcej:

Comments are closed.