Dlaczego warto zachować niemodne stroje?

Dlaczego warto zachować niemodne stroje?

Od czasu do czasu warto do garderoby dorzucić jakiś nowiutki ciuch. Tyle że z kolejnymi powrotami z galerii niezagospodarowane miejsce w szafie kończy się w szybkim tempie. Co jesteś w stanie na taką sytuację poradzić? Zazwyczaj rozwiązaniem jest wyrzucenie niemodnych rzeczy. Jako że już się w nich nachodziłaś to nie będą Ci potrzebne. A ponadto są już niemodne, więc nawet wstyd zakładać takie ubrania. Czy to dobry punkt widzenia? Nie zawsze. Zdarza się, że dobrze jest nie wyrzucać starych ubrań. Z jakiego powodu to może się okazać opłacalne?

moda

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy powód: moda co jakiś czas uwielbia robić nawroty (polecany blog o modzie). Jeżeli pooglądasz stare fotografie albo filmy, na niektórych bohaterowie wyglądają dziwnie współcześnie. To jednak nie powinno dziwić, po prostu stylizacje albo fryzury, które dawniej zachwycały dziś powracają. Niektóre ciuchy wymagają dekad, żeby znów zawitać w świecie mody, kolejne jedynie paru lat. Proces ten niełatwo wyprorokować, ale jeżeli jedynie masz taką opcję, warto „podjąć ryzyko” i zostawić najbardziej interesujące ubrania jakie posiadasz, gdyż może niebawem wyjdzie na to, ze znów warto je włożyć.

Najnowsza kolekcja RESERVED

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED

Po drugie, możliwe, że niektóre ubrania, które aktualnie są przez Ciebie długo używane mają ponadczasowy krój.

Nie czekaj dłużej – kliknij tutaj – przeczytasz tam uwagi na temat odnoszące się do tej problematyki, one też z pewnością bardzo Cię zaabsorbują.

Tego rodzaju ciuchy są rzadko spotykane, ale to również prawdziwy skarb w każdej szafie. Zwróć uwagę, że nawet część gwiazd przybywa na kolejne rozdania nagród w tej samej stylizacji. To dlatego, że ubranie miało być z założenia uniwersalne. Takie ciuchy od czasu do czasu znajdują się też w sklepach, może któreś z nich posiadasz. Trzeci argument za zostawianiem niemodnych ciuchów to szansa przysłużenia się następnemu pokoleniu. Możliwe, że Twoje ciuchy pewnego dnia spodobają się Twoim pociechom czy nawet wnukom. Lub tez dasz je o wiele młodszemu kuzynostwu. Najbardziej interesujące ubrania warto zostawić, bo bez względu na trendy – retro jest zawsze w modzie.

Comments are closed.