Siatki tenisowe, punkt handlowy z akcesoriami do tenisa

Siatki tenisowe, punkt handlowy z akcesoriami do tenisa

Każdy tenisista musi dbać o swoją rakietę, by podwyższyć trwałość naciągu. Aby nie wystawiać rakiety na działalność skrajnych temperatur, lub wilgotności, powinno się zawsze przechowywać rakietę w specjalnej torbie do chronienia rakiet. Naciągi tenisowe naturalne są wykonane z krowiego, albo owczego jelita w nadzwyczaj zawiłym procesie. Ich najlepsze cechy to świetna elastyczność, niska strata naciągnięcia i żywotność.

tenis

Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com

Są one bardzo drogie i wrażliwe na warunki pogodowe. Istnieją także naciągi sztuczne, które są najbardziej zaawansowanymi technologicznie produktami. Mają one większą wytrzymałość i czasami nawet wyższą dynamiczność. Naciągi tenisowe z nylonu są zazwyczaj używanymi gatunkami naciągów -przeczytaj na stronie. Są jednymi z najbardziej zalecanych naciągów tenisowych na świecie. Struny są zwykle wykonane z jednego rdzenia nylonu i otoczone warstwą ochronną włókien. Struny nylonowe z wieloma powłokami obrzeżnymi są wyższej jakości niż struny z pojedynczymi powłokami ochronnymi.

Poszukujesz kolejnego wpisu na rozpatrywany tutaj temat? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący artykuł (http://www.strefakas.pl) bez cienia wątpliwości także uznasz za interesujący.

Powłoki ochronne minimalizują utratę naprężenia strun na ogół towarzyszące naciągom nylonowym. Struny poliestrowe są stworzone z jednego włókna otoczonego jedną drobną lub kilkoma powłokami. Występują w rozmaitych wymiarach, które zezwalają wybierać pomiędzy rozmaitą elastycznością a stopniem odporności.

Na prezentowanej stronie opublikowano absorbujące informacje, ale przeczytaj też dodatkowe tematyczne wątki (https://zabawekczas.pl/produkty/klocki,2,1641), gdyż one również na pewno Cię zainteresują.

Naciągi poliestrowe są mało elastyczne i są dosyć twarde w porównaniu z innymi. Sklep tenisowy ma w swojej ofercie naciągi o różnorodnej budowie, jakie połączone ze sobą winny umożliwić lepszą przyczepność piłki.

naciągi

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

hybrydowe są względnie nowymi typami naciągów na rynku. Jest niemal bezgraniczna ilość możliwych zestawień, co daje możność bardzo pojedynczych konfiguracji. Jest także opcja nabywać hybrydy w zestawach zaproponowanych przez producentów naciągów tenisowych. Naciąg to bardzo osobista sprawa, wobec tego zawsze trzeba samemu przekonać się, czy dany naciąg nam odpowiada. Każdy naciąg posiada dwa istotne parametry. Jest to sztywność i utrata wstępna naprężenia. Wybór prawidłowego naprężenia jest tak samo istotny, jak dobór samej rakiety.

Comments are closed.