Tenis – aktywność dla ciekawych ludzi. Jak i czym trenować? Co trzeba wykonać na początku?

Tenis – aktywność dla ciekawych ludzi. Jak i czym trenować? Co trzeba wykonać na początku?

Także nowy, jak i mocniej profesjonalny gracz sportowy, zdaje sobie doskonale sprawę z racji, jak ważną rzeczą jest dobór właściwego sprzętu. Umiejętny dobór rakiety do tenisa, może zdecydować o losach naszej partii. Przeważnie w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru nauczyciela, osób trenujących z nami czy odzienia. Jak się okazuje decyzji o wyborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj, popatrzmy na nieco istotnych parametrów większości dostępnych na sklepowych półkach rakiet, takich jak waga, obwód rączki, wyważenie, długość oraz materiał, z jakiego jest wyprodukowana. Wyjątkowo ważna jest również renoma producenta i koszt zakupu. Te wszystkie cechy pozwolą nam podjąć decyzję, a także oszczędzą nam zbędnych nakładów (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie).

Pamiętajmy o naszej kondycji. Nim umówimy się na treningi, przygotujmy się do wzmożonego wysiłku fizycznego. Zagwarantujmy naszym stawom optymalnie długą rozgrzewkę. Z racji takiego postępowania unikniemy urazom. Jeśli nasze ramiona i stawy uważamy za odpowiednio silne, możemy zdecydować się na wybór cięższej rakiety. Ochroni ona nasze ramiona przed kontuzjami. Lżejsza – nie osłabi nadgarstków.

Od rozmiaru rączki jest zależna pewność chwytu. Od ciężaru – moc zagrania, ale również ochrona stawu. Większa główka – to większa celność. Czas poświęcony podejmowaniu decyzji nie jest jak się wydaje zmarnowany i przyniesie profity już w początkowym etapie treningu. Zwróćmy uwagę, aby na początkowym etapie nie kupować nazbyt drogiego sprzętu.w serwisie mini cross pit bike mini cross pit bike

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Początkowo poznajemy ten sport i bardzo możliwe jest, że jeśli nasze umiejętności wzrosną, chętniej zdecydujemy się na bardziej profesjonalne rakiety. Może tak się stać, że nasza ręka przywyknie do masy rakiety i później będziemy chcieli zdecydować się na inaczej wyważony model. Przy pierwszym wyborze wybierzmy się najlepiej do dobrze wyposażonego punktu, co zapewni nam bogatszy wybór i możliwość przetestowania sprzętu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli zapytać pracownika sklepu o radę (więcej: ). Jeżeli już dokonamy najlepszego wyboru, pozostaje tylko wziąć głęboki oddech i zacząć przygodę z tym wspaniałym i zazwyczaj podnoszącym kondycję sportem.

Comments are closed.