Jak najbardziej korzystniej spędzić wolny czas? Na pewno w pięknym miejscu z dodatkowymi atrakcjami. To oferuje Ciechocinek

Jak najbardziej korzystniej spędzić wolny czas? Na pewno w pięknym miejscu z dodatkowymi atrakcjami. To oferuje Ciechocinek

Największe i najbardziej znane nizinne uzdrowisko zlokalizowane jest na obszarze województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symboliką oraz wizytówką są tężnie a także popularny Grzyb – fontanna solankowa, która znajduje się w centrum uzdrowiska. To bardzo znane uzdrowisko to dobrze znany setkom wczasowiczów Ciechocinek.

uzdrowisko

Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com
Ciechocinek to jak wiemy słynne, drewniane tężnie solankowe, jakie należą do najbardziej pokaźnych na Starym Kontynencie. Powstały one w latach 20-tych XIX wieku. Jak na prawdziwe uzdrowisko przystało, Ciechocinek może się poszczycić także pięknym Parkiem Zdrojowym. Park ten od 1975 roku służy przybywającym tu na wczasy lub na kurację turystom. W parku tym istnieje pijalnia wód, postawiona pod koniec 19 wieku w tak preferowanym w tamtych uzdrowiskach stylu szwajcarskim. Kolejnym interesującym obiektem w parku jest muszla koncertowa. Następnym unikatowym obiektem, którym może się poszczycić Ciechocinek, jest cerkiew z końca dziewiętnastego wieku, którą postawili cieśle z Uralu.

Aktualnie jest to jedyny w tej części Europy zabytek, który został wzniesiony w stylu uralskim. Dzięki tego typu atrakcjom popularne uzdrowisko pozostaje miejscem jeszcze bardziej ciekawym, a Ciechocinek chętnie odwiedzają i ci, dla których najważniejsze jest zwiedzanie interesujących zabytków.

Czy po przeczytaniu tego tematu posiadasz pytania? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj więcej informacji (http://propertyapart.com/noclegi-dla-firm) odnośnie przedstawianej problematyki.

W Ciechocinku rzeczywiście warto wypocząć, szczególnie, że mamy wiele możliwości. Sanatorium Ciechocinek to niezliczona liczba miejsc noclegowych, w jakich można konkretnie wypocząć i nabrać sił na całkiem nowe wyzwania. Wybór jest rzeczywiście duży i różnorodny, bo poza standardowymi noclegami, bez żadnych atrakcji są te bardziej komfortowe propozycje, jak spa. SPA, ta nazwa wywodzi się z języka łacińskiego co znaczy „Sanus Per Aquam”, w wolnym tłumaczeniu zdrowie dzięki wodzie. Prawdziwie zdrowotny charakter wody zaleca się na różne sposoby w kąpieliskach.

wakacje

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Taki urlopowy czas zaprocentuje lepszą kondycją, humorem i ogólnym optymizmem. Coraz większa ilość osób jak wybiera się na wakacje, to próbuje korzystać z możliwości spa, gdyż to świetne uzupełnienie udanego pobytu w jakimś wspaniałym miejscu. Powinniśmy się na to zdecydować kiedy wybieramy się do Ciechocinka, a nasze zadowolenie stanie się jeszcze bardziej odczuwalne. Szczególnie korzystnie zdecydować się na taki pobyt w zabytkowym miejscu z dodatkami jak spa. W takiej sytuacji będziemy w pełni wypoczęci oraz zrelaksowani.
Comments are closed.