Jak najbardziej korzystniej spędzić wolny czas? Na pewno w pięknym miejscu z dodatkowymi atrakcjami. To oferuje Ciechocinek

Jak najbardziej korzystniej spędzić wolny czas? Na pewno w pięknym miejscu z dodatkowymi atrakcjami. To oferuje Ciechocinek

Największe i najbardziej znane nizinne uzdrowisko zlokalizowane jest na obszarze województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symboliką oraz wizytówką są tężnie a także popularny Grzyb – fontanna solankowa, która znajduje się w centrum uzdrowiska. To bardzo znane uzdrowisko to dobrze znany setkom wczasowiczów Ciechocinek.

uzdrowisko

Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com
Ciechocinek to jak wiemy słynne, drewniane tężnie solankowe, jakie należą do najbardziej pokaźnych na Starym Kontynencie. Powstały one w latach 20-tych XIX wieku. Jak na prawdziwe uzdrowisko przystało, Ciechocinek może się poszczycić także pięknym Parkiem Zdrojowym.

Jeśli masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na omawiany temat, to przejrzyj nowy wpis, który na pewno będzie dla Ciebie niezwykle interesujący.

Park ten od 1975 roku służy przybywającym tu na wczasy lub na kurację turystom. W parku tym istnieje pijalnia wód, postawiona pod koniec 19 wieku w tak preferowanym w tamtych uzdrowiskach stylu szwajcarskim. Kolejnym interesującym obiektem w parku jest muszla koncertowa. Następnym unikatowym obiektem, którym może się poszczycić Ciechocinek, jest cerkiew z końca dziewiętnastego wieku, którą postawili cieśle z Uralu.

Aktualnie jest to jedyny w tej części Europy zabytek, który został wzniesiony w stylu uralskim. Dzięki tego typu atrakcjom popularne uzdrowisko pozostaje miejscem jeszcze bardziej ciekawym, a Ciechocinek chętnie odwiedzają i ci, dla których najważniejsze jest zwiedzanie interesujących zabytków.

Czy po przeczytaniu tego tematu posiadasz pytania? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj więcej informacji (http://propertyapart.com/noclegi-dla-firm) odnośnie przedstawianej problematyki.

W Ciechocinku rzeczywiście warto wypocząć, szczególnie, że mamy wiele możliwości. Sanatorium Ciechocinek to niezliczona liczba miejsc noclegowych, w jakich można konkretnie wypocząć i nabrać sił na całkiem nowe wyzwania. Wybór jest rzeczywiście duży i różnorodny, bo poza standardowymi noclegami, bez żadnych atrakcji są te bardziej komfortowe propozycje, jak spa. SPA, ta nazwa wywodzi się z języka łacińskiego co znaczy „Sanus Per Aquam”, w wolnym tłumaczeniu zdrowie dzięki wodzie. Prawdziwie zdrowotny charakter wody zaleca się na różne sposoby w kąpieliskach.

wakacje

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Taki urlopowy czas zaprocentuje lepszą kondycją, humorem i ogólnym optymizmem. Coraz większa ilość osób jak wybiera się na wakacje, to próbuje korzystać z możliwości spa, gdyż to świetne uzupełnienie udanego pobytu w jakimś wspaniałym miejscu. Powinniśmy się na to zdecydować kiedy wybieramy się do Ciechocinka, a nasze zadowolenie stanie się jeszcze bardziej odczuwalne. Szczególnie korzystnie zdecydować się na taki pobyt w zabytkowym miejscu z dodatkami jak spa. W takiej sytuacji będziemy w pełni wypoczęci oraz zrelaksowani.
Comments are closed.