Medalik szkaplerz – jego znaczenie oraz dzisiejsze wykonanie

Medalik szkaplerz – jego znaczenie oraz dzisiejsze wykonanie

Szkaplerz jest to tak naprawdę nie mniej ni więcej wierzchnia cząstka okrycia habitu, stosowana do tej pory w niektórych zakonach. Otacza ona ramiona, barki a także plecy posiadacza, mając wyłącznie otwór na głowę.

Wyposażenie

Autor: Brian Fagan
Źródło: http://www.flickr.com
Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl

Historia tej cząstki odzienia sięga niewiarygodnie wiele lat do tyłu, jednak nas interesuje dziś tak zwany medalik szkaplerzny, który to posiada za zadanie zastąpić szkaplerz zrobionego z materiału.
Jak to dosyć łatwo się domyśleć, taki medalik szkaplerz o wiele wygodniej jest nosić niż taki autentyczny, wykonany z konkretnego materiału. Nie mniej jednakże, niezależnie od tej rzeczy, którą to formę się nosiło, czy nosi, znaczenie typowo duchowe obydwu przedmiotów jest dokładnie to samo. Zaraz na samym początku ukazania się tych konkretnych medalionów były one robione tylko z metalu – co więcej, było to wymagane, tak samo jak to, że jedna ze stron medalionu miała posiadać wizerunek Jezusa Chrystusa (wręcz obowiązkowo wraz z Jego Sercem Najświętszym), podczas kiedy sam rewers medalika miał tylko przedstawiać Najświętszą Dziewicę, z tym jednakże wyróżnieniem, iż jej „obraz” miał możliwość być zupełnie dowolny.

Nie bój się, nasze odsyłacze są niezwykle interesujące i, co najważniejsze, są zawsze aktualne oraz potrzebne. Jeżeli szukasz jakichkolwiek wiadomości, to zapraszamy do nas.

Obecnie takiego rodzaju medaliki bywają produkowane z bardzo różnych materiałów (od napomkniętego metalu aż po najdroższe złoto) i przybierają bardzo różne formy oraz wielkości, dość często nawet mają postać swoistego „przenośnego obrazka w Kolorze”, zamiast takiego w pełni wygrawerowanego w konkretnym materiale.

Dobrze jest także jeszcze dodać, że w uzależnieniu od tego co dobierzemy, za taki medalion zapłacimy od mówiąc dokładnie kilku złotych po nawet i więcej niż kilkaset, choć te zazwyczaj mają w sobie tak samo medalik, jak również łańcuszek i są zrobione z wielką dbałością o szczegóły.
Comments are closed.